Kredi Kartı İle TL Kontör Bakiye Yükleme Turkcell

yüzyılın gereklerinden biri de teknolojidir. Ne de olsa teknoloji çağındayız. Teknoloji çağını yaşıyor olmamızdan ötürü her birimizde muhakkak cep telefonu olması da kaçınılmaz ve bu cep telefonları üzerinden arama yapabilmenin ya da mesaj gönderebilmenin yolu ise hattımıza tanımlayacağımız liralardan geçiyor. Turkcell bu konuda kullanıcılarına çok kolaylıklar sağlamış. Kredi kartı üzerinden aktif şekilde lira yükleyebilmenin önünü açmış. O halde bu adımlara bir bakalım.

Eğer sizde Turkcell hattınıza kredi kartınız aracılığıyla TL yüklemek istiyorsanız tek yapmanız gereken *136# yi tuşlayıp, arama tuşuna basmak olacaktır. Bu sistem aracılığıyla kredi kartınız üzerinden TL yükleme işlemini başlatabilirsiniz.

Bir diğer seçeneğiniz ise direk internet üzerinden online şekilde TL yüklemektir. Evet, bu da kredi kartı ile gerçekleştirebileceğiniz bir işlem.  İlk olarak Turkcell’in resmi web sitesine giriyorsunuz. Burdan “Online İşlemler” kısmına tıklayarak “TL Yükleme” işlemini seçiyorsunuz. Bu panelde size “Kart Sahibinin Adı- Soyadı”, “Kart Numarası”, “Son Kullanma Tarihi”, “GSM Numarası” ve “Lirayı Gönderen Kişinin Adı- Soyadı” şeklinde sorular soracaktır. Panelde boş bırakılmış bu alanları doldurarak TL yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunlar dışında direk sms paketleri, internet paketleri ve dakikalar ve diğer kampanyaları da kredi kartınız aracılığıyla yükleyebilirsiniz. Yine internet sitesi üzerinden tek seferde istediğiniz kadar özelliği bir arada satın alabilir ve ödemeyi kredi kartı ile yapabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra Turkcell Mobil Ödeme de kullanabilirsiniz. Bu servis ile hattınızdaki liralar bittiğinde Mobil Ödeme işleminiz yarıda kalırsa Turkcell size mesaj gönderir. Bu mesajda bazı bilgiler istenir. İstenen bilgileri girerek Turkcell’de kayıtlı kredi kartınızdan lira yükleyebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için kredi kartınızın Turkcell’e kaydedilmesi gerekir. Bu işlemi de yine internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında da anlaşması olduğu yerlerden yine kredi kartı ile lira alabilir ve hattınıza tanımlayabilirsiniz.

İşte Turkcell’de kredi kartı ile TL yükleme bu kadar kolay. Eğer sizde kredi kartınızla TL yüklemek istiyorsanız, hemen internet sitesine girin ve kredi kartınızı Turkcell sistemlerine kaydedin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir