Taahhüt İptali Cezası

Ülkemizdeki internet sağlayıcılarının ve GSM operatörlerinin sayıları her geçen gün daha da artmak ile beraber hemen hemen hepsi belli bir süre taahhüt ile anlaşma yapmış olan kişilere ciddi tutarlarda indirimler uygulamaktadırlar. Bu aşamada bahsi geçen anlaşmadan vazgeçen kişilere taahhüt cezası iptali uygulanmakta ve ödenecek olan tutarlar kullanılmakta olan  internet sağlayıcısına ve GSM operatörüne göre farklılık göstermektedir. Her bir firmaya göre ödenecek olan ceza tutarı ile alakalı olarak bilinmesi gerekenler ise yazımızın devamında mevcut olmaktadır.

Türk Telekom Taahhüt İptali Cezası

En çok tercih edilen internet sağlayıcılarından ya da GSM operatörlerinden biri de Türk Telekom olmak ile beraber bu firma kendilerini tercih eden kişilere belli bir süre vazgeçmemeleri karşılığında indirimler yapmakta ve buna da taahhüt indirimi adı verilmektedir. Kullanıcılar normalde her ay ödemeleri gereken tutarlardan daha düşük ödemeler yapmakta ve bu durum taahhüt süresi boyunca da devam etmektedir.

Ancak bazı kullanıcılar mevzu bahis olan süre dolmadan internet sağlayıcısını değiştirmek istemekte ve bu durumda da belli bir tutarda taahhüt iptali cezası ödemek sorunda kalmaktadır. Bu ödemeleri hesaplamak için ise taahhütsüz olarak ödenecek olan tutar ile ödediğiniz tutar arasındaki farkı tespit etmeniz yeterli olacaktır.

Vodafone Taahhüt İptali Cezası

Tercih ettiğiniz internet sağlayıcısı ya da GSM operatörü Vodafone ise bu firmanın da taahhüt sürecinden çıktığınız zaman belli bir tutarda ödeme yapmanız gerekecektir. Bu firmanın faturalı hattını ya da internetini tercih ederek taahhütlü olarak hizmet talep edip indirimli bir ödeme sürecini girdi iseniz ancak söz konusu süreç sonlanmadan da vazgeçti iseniz normal ödeme ile taahhütlü ödeme arasındaki farkı ödemek mecburiyetinde olmaktasınız.

Türkcell Taahhüt İptali Cezası

Ülkeemizde en yaygın olarak kullanılmakta olan operatörlerinden biri de Türkcell olmak ile beraber bu firma da taahhütlü olarak hizmet talep edenlere indirimli ödeme süreçleri tayin etmektedir. Ancak yine söz konusu süreç dolmadan vazgeçmek isterseniz normal ödeme ile taahhütlü ödeme arasındaki farkı ceza olarak ödemeniz gerekmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir