100 Milyara Ne Kadar Faiz Öderim?

100.000 TL kredi borcu için faiz hesaplama..Zaman zaman hepimiz elimize geçen paradan daha çok bir paraya ihtiyaç duyarız ve Maalesef ki bu hep aniden ve acil olur. Ya da çok beğendiğimiz bir ev görürüz ya da acil ihtiyaçtan satışa çıkmış başka bir ev. İşte bu durumlar için eşe dosta sorarız ama ne hikmetse kimsede olmaz ya da onlara hiç minnet etmeden direk bankalarla iletişime geçer ve kredi çekmeyi düşünürüz. İhtiyaç kredisi için çok yüksek tutarlar çekemeyeceğimizi hepimiz biliyoruz ancak ev kredileri için yüksek miktarlar çekebilmek olası bir durum.

Örneğin 100 milyarlık konut kredisine başvuracaksak ilk yapacağımız şey geri ödemesi ne kadar ve nasıl oluyor. Bilinmesi gereken şey Maalesef ki cüzi bir miktar ödemeyeceğinizi bilmeniz gerekir. Çünkü işin içinde 120 ay gibi bir vade süresi var ve bu da çok uzun bir zaman olduğu için faizi ve geri ödemesi de ona göre olacak. Neredeyse çektiğiniz tutar kadar üzerine ekleneceğini unutmamak gerekiyor.

Her bankanın uyguladığı faizler ve seçenekler farklı ancak 100 milyara ne kadar faiz öderim derseniz bankaların farklı uygulamalarına rağmen ödeyeceğiniz tutar 180 milyar ile 195 milyar arası olacağını bilmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir