18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı

Banka kredi kartı verdiği kişilerin ödemeleri ne denli düzenli yapacağını belirlemek ve bu doğrultu da kredi kartı verme işlemini gerçekleştirir. Gelir belgesini de bu doğrultu da talep eden bankalar var. Bu sebeple 18 yaşından küçüklere kredi kartı verilmemektedir.

Fakat farklı alternatifler var örneğin kullandığınız kredi kartına ek kart çıkararak çocuğunuza verebilirsiniz ayrıca Yapıkredi bankası MaxiPara Gençlik kartı çıkardı.

18 Yaşından Küçükler Kredi Kartı Kullanabilir Mi?

Karta çocuğunuz için siz para yüklüyorsunuz ve o da yüklediğiniz para kadar alışveriş yapabiliyor. Kartın kullanımını dilediğiniz şekilde değiştirebilir, nakit para çekimini kapatabilirsiniz.  Kart tamamen çocuğunuza aitti ve üzerinde ismi de yazmaktadır.

Ek kart uygulaması ya da MaxiPara dışında 18 yaşından küçüklere kredi kartı verilmemektedir. Reşit olmayan bu kesimde ki çocuklarımız aileden habersiz kredi kart başvurusu yapsa bile banka dikkate dahi almadan talebi reddedecektir.

18 yaşından küçüklere kredi kartı durumu üst metinde belirttiğimiz şekildedir. Başka alternatif yolu bulunmamakta ve kullanılmamaktadır. Zaten 18 yaş altı kişilerin kredi kartı kullanması sağlıklı bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir