48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Var Mı?

Kredi kullanırken limitin yanı sıra diğer etmenlerde oldukça önemlidir bizler için. Örneğin aylık belirlenen faiz bedelleri, vade süresi, masraf bedeli, banka teminatı var mı, kefil isteniyor mu, ipotek istiyor mu banka gibi nice basamak var. Bu basamakların hepsi bir bütündür, birinde olan fark direk cebinizi etkileyebilir hatta kredi çekip çekemem oranınızı da değiştirebilir. Özellikle vade sayısı ödeyeceğimiz aylık miktarı direk etkilediği için çok daha önemlidir. Herkesin gözü kulağı da buna bağlı olarak 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi var mı haberlerinde.

48 Ay Vadeli Tüketici Kredileri

İhtiyaç kredilerinde bildiğiniz üzere uygulanan faiz sayısı 36 aydır. Hatta şöyle yapalım 36 ay ve 48 ay arasında ki farkı küçük ve basit bir örnekle açıklayalım. 20 bin TL krediyi faizsiz 36 ay vade ile alırsanız aylık ödemeniz 555 TL civarlarında olacak. 48 ay vadeli aynı 20 bin TL kredi sıfır faizle kullandığınız da ise 416 TL olacaktır. Yani rakam az olduğundan daha rahat bankaya geri ödemelerinizi yapacaksınız.

48 ay vadeli ihtiyaç kredisi ara kampanya olacak bazı bankalar tarafından sunuluyor. Fakat süre gelen ve ya devamlı bir durum değil. Örneğin bir dönem Garanti bankası bu kampanyayı yani 48 ay vadeli ihtiyaç kredisini sundu sonra tekrar 36 ay vadeli krediye geçiş yaptı. Bu alanda çalışmalar devam etse de şuan için ihtiyaç kredilerinde 36 ay vade geçerlidir. Taşıt kredilerin de 48 ay vadeden yararlanabilirsiniz. Konut kredilerinde ise 48, 60, 120 ay gibi daha uzun vade imkânları vardır.

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

48 ay vadeli ihtiyaç kredisi var mı sorunuza belirttiğimiz gibi şimdilik hayır cevabı vermek zorundayız. Kim bilir belki ilerleyen günlerde 48 ay vadeli ihtiyaç kredileri yasallaşır ve bundan sonrasında maksimum 36 ay olan vade 48 aya çıkarılır. Şimdilik ihtiyaç kredisi başlığı altında miktarı ne olur ise olsun aldığınız krediyi 36 aya bölerek ödeyeceksiniz. Müşterisi olduğunuz bankanın şubesine giderek, şubeye gidecek vaktiniz yoksa da müşteri hizmetlerini arayarak 48 ay vade ile ilgili daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir