Acil para lazım nerden bulabilirim

Hesapta olmayan zamansız ödemeler için acil para ihtiyaçlarını karşılamak oldukça sorunlu olmaktadır. O an borcunuzu ödeyebilecek durumda değilseniz kara kara düşünmemek içten bile değildir. Acil para ihtiyaçlarında bu parayı nereden bulabileceğinizi düşünüyorsanız aslında yapabileceğiniz şeyler sınırlıdır. Bunlara gelecek olursak;

Öncelikle ilk önce arkadaş, aile ve akrabalarınızdan para bulmayı denemelisiniz. Bu yöntemle para bulamazsanız bir diğer yöntem ise aylık maaşlı bir işte çalışıyor ve sigortanız varsa bankalardan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Oldukça düşük faizlerle aydan aya taksit ödeyerek acil para ihtiyacınızı zamana yayarak ödeme imkanı sağlayabilirsiniz. Ancak bankalardan para çekmek artık eskisi gibi kolay olmamaktadır.

Geçtikleri yeni sistem sayesinde daha önce kredi çekip ödemelerini zamanında yapmadıysanız bu kayıtlar sizin aleyhinizde işlemekte ve kredi çekerken sorun olarak karışınıza çıkmaktadır. Yeni sistemde kredi notunuzun belli bir puanın üzerinde olması gerekiyor kredi alabilmek için. Ancak bazı bankalar kredi notu düşük olmasına rağmen kredi verebilmektedir. Buda sizin aylık maaşınız ve geçmiş ödemelerinizin incelenmesi ile olabilmektedir.

Direk olarak parayı bulamadım diye düşünmek yerine kabul edilmeyen krediler için diğer bankalara başvurmayı deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir