Akbank 2.El Taşıt Kredisi

Akbank taşıt kredisi ürünlerinden olan Akabank 2.el taşıt kredisi ürünü sayesinde ikinci el taşıt sahibi olurken cazip avantajlardan yararlanarak finansal desteğinizi Akbank’tan alabilirsiniz. 2.el kredinin detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Akbank 2.el taşıt kredisi özellikleri
Akbank 2.el taşıtlar için müşterilerine sunduğu kredi ürününde farklı bir uygulama başlatılıyor. Bu uygulama ile 2. el taşıtlar için kullanacağınız kredilerde rehin ve kasko yok. Rehin ve kaskonun olmaması kredinin en büyük özelliklerinden. Genel olarak bankalar araç kredilerinde araçlara rehin koymaktalar ve bunun yanı sıra kaskolarının kesinlikle yapılmasını istemektedir. Ancak Akbank’ın sunduğu 2.el taşıt kredisi ürününde böyle bir zorunluluk yok.

2. el taşıt kredisi kullanırken aracın değerinin tamamı için finansal destek alamıyorsunuz. Akbank aracın 50.000TL değerine kadar %75 finansal kredi desteği vermektedir. Alacağınız araç 50.000TL’den daha fazla bir değere sahipse, 50.000TL üzeri içinse %50 finansal kredi desteği sunmaktadır. Buradan anlaşıldığı gibi aracın değerinin bir bölümünü sizin karşılamanız gerekmektedir.

Akbank 2. el taşıt kredisi ürününden 48 ay vade seçeneği ile yararlanabilirsiniz. Kredinin faiz oranı ise her vade için sabit olarak %1.12 olarak belirlenmektedir. Banka bu faiz oranını sadece belirli bir araç markalarına vermektedir. Bu yüzden alacağınız aracın %1.12 faiz oranı için oluşturulmuş listede olup olmadığını bankanın şubeleri ile iletişime geçerek öğrenmeniz gerekmektedir. Kredi ürününde ayrıca taksit öteleme seçeneği de bulunmaktadır. Kredinizde tam 3 ay taksit öteleme hakkınız bulunmaktadır.

Akbank 2.el taşıt kredisi başvurusu
Akbank’ın sunduğu 2.el taşıt kredisi ürününe bankanın herhangi bir şubesinden başvura bilirsiniz. Eğer şubeye gitmeden önce ön onay almak istiyorsanız buraya tıklayarak internet üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında kredinizi bankanın herhangi bir şubesine giderek kullanabilirsiniz.Fakat internetten veya sms ile aldığınız onay kesin onay olmadığı için şubeye gittiğinizde banka görevlisi gereken şartları karşılamadığınızı belirterek krediden yararlanamayacağınızı belirtebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir