Akbank Direkt İnternet Şifre İşlemleri

İnternet bankacılığı hizmetinin yaygın olarak tüm bankalar tarafından kullanılması, müşterilerin memnuniyet seviyesinin artmasını sağlarken sıralı bir çok kolaylığı da yanında getiriyor. Banka bağlantılı işlemlerinizi yapmak için şubeye giderek saatlerce sıra beklemek zorunda değilsiniz. Özellikle iş yerinden izin alırken sorunlar ile karşılaşıyorsanız, bu ana nedene bağlı olarak da bankacılık işlemlerinizi sürekli erteliyor iseniz İnternet bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz. İçeriğimiz de sizlere Akbank İnternet Bankacılığı Direkt hizmeti hakkında kapsamlı bilgi vereceğiz Sizde Akbank müşterileri arasında iseniz Direkt hizmeti ile tanışabilir ve kolay işlem yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Akbank Direkt hem bireysel hem de kurumsal olmak üzere iki farklı alanda karşımıza çıkıyor.

Akbank Direkt Bireysel Hesap İşlemleri

Hesaplarınızı kontrol edebilir ve ne kadar paranız var, hangi tarihler de ne kadar harcama yaptığınız gibi tüm soruların cevabını anında bulabilirsiniz. Dilerseniz kredi başvurularınızı da yapabilirsiniz. Hesabınız da var olan paraya göre fatura ödemelerinizi tamamlayabilir ve otomatik ödeme talimatı vererek her ay fatura takibini sonlandırabilirsiniz. Avantajlı mevduat oranları ve döviz kurlarından yararlanır iken, daha düşük ücretler ile bankacılık işlemlerinizi tamamlarken aynı anda gerek zaman gerek ise paranızdan tasarruf edersiniz. Bu alanda yatırım yapan kişiler arasında iseniz de güncel tüm kur bilgilerine tek bir tıkla ulaşabilirsiniz. Size özel kampanyalara anında ulaşabilir ve gerekli katılım işlemlerinizi Akbank Direkt aracılığı ile tamamlayabilirsiniz.

Akbank bireysel internet giriş

E- Devlete giriş işlemleri de yenilenen Akbank Direkt hizmetleri arasında yer aldı. E- Devlet kapısı butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.  Sonrasında E- Devlet bağlantılı tüm hizmetleri alarak sorgulama işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Akbank Direkt Kurumsal Hesap İşlemleri

Sadece bireysel değil şirket ve firma işlemlerinizi de Akbank Direkt kanalı ile yapabilirsiniz. Şirket hesabınızın olması yeterli olacaktır. Akbank Direkt kullanarak firmanızda ki personellerinize yetki ve ek limit sınırlaması verebilirsiniz. Toplu EFT ya da toplu havale hizmeti ile aynı anda 30’a kadar işlemi yapabilirsiniz. Nakdi ve gayri nakdi kredileri takip edebilirsiniz. Firma işlemlerinizi saklamak ya da muhasebeye iletmek için anında dekont alabilirsiniz. İsterseniz dekontunuzu elektronik posta ile saklayabilir, çıktısını alarak dosyalayabilirsiniz. İş günlerinde şubeye yetişmek için mevcut iş yerinizin çalışma saatlerinden taviz vermeden dilediğiniz zaman her gün 7/24 işlemlerinizi yapabilirsiniz. Size ve firmanıza özel faizler ve komisyonlar ile verilen kredilere anında kampanyalar alanından ulaşabilirsiniz. Ödemeler alanında da yaklaşan ödemelerinizi takip edebilir ve gecikme gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.

Akbank kurumsal giriş

Akbank Direkt Şifre İşlemleri

akbank internet bankacılığı
akbank internet bankacılığı

Gerek bireysel İnternet bankacılığı gerek ise Kurumsal İnternet Bankacılığından yararlanabilmeniz için şifrenizin bulunması gerekiyor.  Şifreniz olmadan sisteme giriş yapıp hizmetlerden yararlanamazsınız. Şifre aşamasında yardım alacağınız ilk kanallardan birisi 444 2 525 numaralı müşteri hizmetleridir. Müşteri hizmetlerini dilediğiniz zaman diliminde arayarak şifrenizi belirleyebilirsiniz.  Bunun yanı sıra Akbank resmi İnternet adresi üzerinden de şifre alabilirsiniz. Karşısına çıkacak formu doldurduktan sonra sisteme kayıtlı cep telefonunuza kısa mesaj kanalı ile şifre tarafınıza iletilecektir.

Akbank Direkt Şifremi Unuttum

Sıklıkla karşılan durumlardan birisi de şifre unutulması.  Üst metinde belirttiğimiz arama kanalı ile şifrenizi yenileyebilirsiniz. Buna ek olarak Akbank Direkt giriş sayfası üzerinden şifremi unuttum butonunu da seçebilirsiniz. İlgili butona tıkladıktan sonra karşınıza 4 basamaklı işlem tablosu çıkacak. İlk olarak müşteri numaranız ya da TC kimlik numaranızı yazmanız gerekiyor. Annenizin evlenmeden önceki kızlık soyadı ilk ve son harflerini yazdıktan sonra devam butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Eksiksiz bilgilerle formu doldurma sonrasında ilgili şifreniz sizinle paylaşılacaktır. Akbank Direkt İnternet Bankacılığına devam etmeniz için şifrenizi unutmamaya özen göstermelisiniz.

İnternet Bankacılığı Güvenlik Basamakları da oldukça önemlidir.  Hesaplarınızı Direkt üzerinden kolayca kontrol edebileceğinizi üst metinde ki özelliklerinden kolayca anlayabilirsiniz. Şifrenizi farklı kişilerin bilmesi, güvenilir olmayan kişilerin eline geçmesi maddi sorunları da peşi sıra getirecektir. İşlemlerinizi tamamladıktan sonra güvenli çıkış yapmalısınız. Bununla sizden sonra aynı bilgisayardan başkaları hesabınıza ulaşamaz. Güvenlik açısından Akbank Direkt aracılığı ile yapacağınız işlemler de bankaya kayıtlı cep telefonunuza referans kodu iletilecektir. Kodu ilgili alana yazmadan banka işleminize onay vermeyecektir. Güvenlik için belirttiğimiz aşamalara dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Sizde İnternet hızında bankacılık hizmeti ile tanımak için daha fazla beklemeyin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir