Akbank Sanal Pos Başvurusu

İnternet üzerinden çeşitli yöntemlerle ürün ve hizmetleriniz için kredi kartı ile tahsilat seçeneği sunabilirsiniz. Bu işleyişi sağlamak içinse sanal posa ihtiyacınız olacaktır. Bir çok banka sanal pos hizmeti vermektedir. Akbank sanal posta bunlardan biri. Akbank sanal pos başvurusu yaparak sanal posa sahip olabilir ve internet üzerinden satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank sanal pos sayesinde ister internet siteniz üzerinden, ister mail-order üzerinden satış gerçekleştirebilirsiniz. Firmanızın ihtiyacı olan satış şekline göre kredi kartı ile tahsilatlarınızı yapabilirsiniz. İnternet üzerinden mail-order yöntemi ile kredi kartı tahsilatı yapma genelde firmalar arasında sık yapılmaktadır. Firmalar borçlarını kredi kartı ödemek istediğinde, ofise gelmektense mail-order yöntemi ile tahsilatlarıın gerçekleşmesini isteyebilir. Bu durumda mail-order formunun doldurulması gerekmektedir. Bu formda kredi kartı bilgileri ve çekilecek tutar belirtilip tahsilatı yapacak kişiye göndermek yeterlidir.İnternet sitesi üzerinden online olarak son kullanıcıya satış yapmak istiyorsanız bu durumda öncelikle web sitenizin alt yapısı sanal pos ile çalışmaya uygun olmalıdır. Akbank sanal pos kullanmak içinse bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartlardan en önemlileri yasal ürün satmanız gerektiğidir.

Türkiye yasalarına uygun olmayan ürün ve hizmet veriyorsanız sadece Akbank değil hiç bir bankadan sanal pos alamazsınız. Bu durumun dışında sitenizin SSL sertifikasına sahip olması gerekmektedir. Gerekli şifreleme güvenlik sistemleri sitenizde mevcut olması gerekir. Sitenizin içeriği de satışa uygun olmalı ve ürün ve hizmetlerin açıklamaları doğru ve yeterli olmalıdır.Akbank sanal pos başvurusu yapmak için bankanın herhangi bir şubesine gitmeniz gerekmektedir. Akbank yetkili banka çalışanları ile yapacağınız görüşme sonrasında gerekli olan evrakları bankaya beyan ettikten sonra banka sanal pos isteğinizi sonuçlandıracak ve sizlerin sanal pos ile satış yapmanıza izin verilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir