Aktif Bank İnternet Bankacılığı Giriş

Aktif Bank, ülkemizde özellikle yurt dışına para gönderme işlemleri esnasında en çok tercih edilen banka olarak dikkat çeker. Yurt dışına en az komisyonla para göndermek için genellikle ya PTT şubeleri ya da Aktif Bank kullanılmaktadır. Bunun dışında bir banka niteliği gördüğünden dolayı hem kredi eren hem de bankacılık işlemlerinin gerçekleştiği bir bankadır. Bankaya mobil uygulamadan ya da internet şubesinden bağlanabilirsiniz. Şimdi size Aktif Bank internet bankacılığına giriş konusunu anlatacağız.

Aktif Bank İnternet Şifresi Alma

Bankaların internet şubelerine girmek isteyenler öncelikle bankadan bir şifre almalıdır. u şifre sizin kullanıcı adını doğrular niteliktedir. Bu şifre genellikle cep telefonu yoluyla alınır. Bankanızdan size bir şifre göndermesini talep ettikten sonra internet şubenize müşteri numaranız ya da TC kimlik numaranızı yazarak bağlanabilirsiniz. Ancak cep telefonunuza herhangi bir mesaj gelmiyorsa bu durumda çağrı merkezini aramanız daha esaslı olacaktır. Zira belirli durumlardan dolayı sim kartınız blokelenmiş olabilmektedir. Her bankanın ayrı bir çağrı merkezi bulunduğu gibi, Aktif Bank’ ın da düzenli olarak hizmet vermekte olan bir çağrı merkezi bulunmaktadır. Bu çağrı merkezi aracılığıyla da sim blokenizi kaldırarak cep telefonunuza bir şifre gönderilmesini istemek mümkün olacaktır.

Şifre Değiştirme

aktif-bank
aktif-bank

Şifreniz geldikten sonra internet şubesine giriş yapabilirsiniz, ancak durum bununla bitmez. Güvenliğinizin ağlanması için bütün bankalar ilk girişten sonra şifre değiştirme işlemleri ya da bunun gibi birçok form doldurmanızı ve bu sayede bilgilerinizin kalıcı olmasını beklerler. Bankanız tarafından önünüze sunulmuş olan bu sistemde pek çok kişi formu doldurduktan ve şifresini değiştirdikten sonra artık internet şubesi üzerinden dilediği her şeyi yapabilir.

Aktifbank Bireysel İnternet Şubesi

https://online.aktifbank.com.tr/default.aspx

Peki internet şubesini bu kadar önemli kılan nedir? İnternet şubesi evinizin rahatlığında çok kolay bir şekilde bankacılık işlemlerinizin gerçekleştirilmesine olanak sağlamakla birlikte ek çok açıdan da birçok fayda sağlamaktadır. Örneğin anlaşmalı bankalarla yapılmış olan fatura ödemelerine pek çok banka sizden işlem ücreti talep etmez ve anlaşma süresince de faturalarınızı otomatik ödeme talimatı vererek ödeyebilirsiniz. Göndermiş olduğunuz havale ya da EFT’ nin akıbetini de buradan kolayca gözlemleyebilmeniz ve nereye gittiğini öğrenmeniz de ayrıca mümkün.

Aktif Bank İnternet Bankacılığı Giriş” üzerine yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir