Aktif Bank Kimin ? Swift Kodu ?

Aktif Bank ülkemizde yatırımlarını artırırken bankacılık sektörü ile ilişkili olanlar bankanın hakkında bilgi sahibi olmak isterler. Aktif Bank kimin, swift kodu nedir konularında bilgileri yazımızın devamında sizlere aktaracağız.

Aktif Bank kimin?
Aktif Bank, Çalık Holding tarafından kurulmuştur. Kuruluş yılı 1999’dur. Bankanın kuruluş yılı 1999 olsa da yeniden yapılandırılarak hizmete başlaması 2007 yılını bulacaktır. 2008 yılında ise Aktif Bank adını alarak ülkemizde hizmete başlamıştır. Aktif Bank özel sermaye ile kurulmuştur. Ülkemizde özel sermaye ile kurulan en büyük banka özelliğini taşımaktadır. Banka yatırım, perakende ve bölgesel bankacılık alanında hizmet vermektedir. Kendini sürekli geliştiren bir banka olma özelliğini taşımaktadır. 3 yıl içerisinde 53 adet ödül alması da gelişme çalışmalarının bir kanıtı olarak görülebilir. Banka dağıtım konusunda en yenilikçi ödüle layık görülmüştür.

Bankanın şube sayısı az gibi görünse de hizmet verdiği alan oldukça yaygındır. Aktif Nokta ve Ucuz Para Transferi hizmetleri ile 6.000 noktada müşterilerine hizmet vermektedir. Özellikle PTT ile yaptıkları ortak çalışmalar sonucunda geniş bir müşteri kitlesine ulaşmayı başarmış sayılabilmektedir.

UPT ile yurt dışı para transferi konusunda oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir. Düşük komisyon ücretleri ile yurt dışına para transferi hizmetinden PTT aracılığı ile ülkemizde bir çok noktada hizmet vermektedir.
JCR-Eurasia Rating tarafından 2013 yılında bankanın kredi notunu iki kat artırmıştır. Uzun vadede yatırım yapılabilir olarak göstererek kredi notunu AA’ya yükseltmiştir. 
Aktif Bank kredi kartı hizmetini de sunmaya başlamıştır. Kredi kartı konusunda oldukça farklı bir çizgi çizen banka, stadyumlarda avantajlar sunmaya başlamıştır.
Aktif Bank swift kodu nedir?
Aktif Bank hesaplarından yurt dışı para transferi yapmak için bankanın swift kodunu bilmelisiniz. Akif Bank swift kodu CAYTTRIS olarak kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir