Anında Kredi Kartı Veren Banka Var mı?

Bankalarca kişilere nakit ihtiyaçlarını peşin ve taksitli olarak karşılamak amacı ile verilen harcama kartlarına kredi kartı adı verilmektedir. Her müşteriye kredi notu sorgulamasına bakılmaksızın verilen ve genellikle  verilen müşterinin gelir durumuna göre harcama limiti belirlenen kartlardır. Çoğu zaman ihtiyaçtır. Günümüzde öğrencisinden, emeklisine herkesin kullandığı bir araçtır. Kredi kartı verilirken kredi kayıt bürosu tarafından kredi notuna bakılmasına gerek bulunmamakta olup, geçmişten günümüze TCMB’ye bağlı bankalar adı altında yazılan kara listeye her hangi bir kredi kartından dolayı adın yazılmadıysa,gelirine ödeme limitine yeterliyse alabileceğin bir bankacılık ürünüdür.

ANINDA KREDİ KARTI VEREN BANKALAR

Kredi kartını çoğu banka artık kişinin vatandaşlık numarasını sisteme girip gerekli kontrolleri sağladıktan sonra kendi bünyesinde direk olarak ilgili müşteri adına kartın basımını gerçekleştirip kartı kişiye teslim edebilmektedir. Ancak bazı banka kurumlarında  hala daha kredi kartı genel müdürlük tarafından basılmakta ve kurye tarafından müşterinin kendisine ulaştırılmasını talep ettiği adrese teslim edilmektedir. Müşteriler  zamandan tasarruf sağladıklarından  ve nakit ihtiyaçlarını geciktirmeden kolaylıkla karşılayabildiklerinden başvurdukları anda kredi kartlarını hemen kendilerine teslim edebildikleri bankaları tercih nedenleridir.Kredi kartlarını genel müdürlük tarafından basılmak şartıyla veren bankaların kredi kartı satış rakamları kredi kartlarını müşteriye sistem kontrollerini yaptıktan sonra  yaklaşık beş dakika süre zarfında  teslim eden bankalara oranla oldukça düşüktür.

Anında kredi kartı veren banka : KUVEYT TÜRK

Bu nedenle kredi kartlarını anında kredi kartı veren bankalardan tercih eden müşteriler sayesinde bankalar satış hedeflerini gerçekleştirebilmekte ve rekabet ortamında diğer bankalara oranla bir adım öne geçebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir