Araç Bandrol Ödeme Kredi Kartı İle

Araç bandrol ödemelerinin yapılabilmesi için Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesine giriş yapmak gerekmektedir. Burada gerekli olan araç plaka numarası, TC kimlik numarası gibi bilgilerin girilmesi ile geçmiş dönem borçları veya araç bandrol borçları hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

Araç bandrol işlemlerinde yer alan ücretlerin kredi kartı ile ödenmesi de mümkündür. Ancak bu ödemelerin yapılabilmesi için anlaşmalı bankaların kredi kartlarının kullanılması gerekmektedir. Ödemelerin zamanında yapılmaması durumunda gecikme zammı ile birlikte kredi kartı üzerinden işlem yapmak mümkündür.

Araç Bandrol Ödeme Yerleri

Anlaşmalı bankalar arasında Halkbank, Denizbank, İş Bankası, Yapı Kredi, HSBC, Finansbank, Bank Asya, Ziraat Bankası ve TEB bankaları yer almaktadır.

Motorlu Taşıtlar Vergisi de araç bandrol ödemeleri ile birlikte yapılabilmektedir. Kredi kartı ile iki taksit olarak ödenebilen bu ücretler Ocak ayı sonunda ve Temmuz ayında yapılmaktadır.

Araç bandrol işlemlerinde bulunan ve bütün ödeme sırasında yer alan miktarlar kredi kartı üzerinden tek çekim olarak da ödenebilmektedir. Gecikme borçları da bu ücretler içerisinde yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir