Araç İpotekli Kredi Çekilebilir Mi?

İpotekli kredi kullanmak için bir çok sebebiniz olabilir. Yüklü bir miktarda kredi kullanmak istiyorsanız veya var olan kredilerinizden dolayı ikinci bir kredi kullanamıyorsanız ipotekli kredi seçeneğini kullanabilirsiniz. Peki, “araç ipotekli kredi garanti” olarak çekilir mi?

Taşıt teminatlı – Araç ipotekli kredi kullanmak için arabanızı rehin olarak verebilirsiniz. İpotekli ihtiyaç kredisi kullanmak için bankalara kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Aracınızı ipotek ettirerek ihtiyaç kredinizin olumlu sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Bankalar genelde aracını ipotek ettirmek isteyenlere, araç bedelinin yarısı kadar kredi imkanı sunmaktadır. Bunun yanında vade seçenekleri de oldukça tatmin edici olmaktadır. Ayrıca çoğu banka rehin olarak alınan aracın kasko sigortasını yaptırmaktadır.

Araç rehinli kredi kullanmanız için bankalar kredi notunuzuda incelemektedir. Aracı ipotek ettirerek kredinizin onaylanma garantisi bulunmamaktadır. Ayrıca banka aracı inceledikten sonra kredi başvurunuzu onaylamaktadır. Aracınız incelenir ve değeri biçilir. Biçilen değerin %50’si kadar kredi kullanımı gerçekleşir. Kişilerin düzenli gelirinin olması da bankalar tarafından önemlidir. Sizler de ihtiyaç kredisi kullanmak için aracınızı ipotek ettirmek istiyorsanız bu detayları göz önünde bulundurmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir