Avrupada Geçerli Olan Kredi Kartları

Yurt dışına çıkmak isteyen bir çok insan yanında fazla nakit ile dolaşmak istemez yada nakit parasının bitme ihmaline karşın kredi kartı ile istediklerini almak ister. Peki kullanmış olduğunuz kredi kartları yurt dışında kullanılabilir mi? Mastercard ve Visa logolu özelliğine sahip kredi kartları yurt dışında da kullanabilen kartlardır. Ama Mastercard ve Visa logolu kredi kartlarınızı aldığınız banka da çok önemlidir. Bu konuda uzun süre hizmet vermiş bir banka ile çalışmak sizin yararınıza olacaktır. Yeni olan bir bankadan almış olduğunuz kredi kartınız ile yurt dışında provizyon sorunu yaşayabilirsiniz. Bankanız size bir sorun olmaz dese bile kredi kartınızı kullanamayabilirsiniz. Bu konuda Garanti Bankası, Akbank, Denizbank gibi bankaların kartlarını kullanabilirsiniz. Siz yine de yurt dışında çıkarken yanınızda iki ayrı bankanın kredi kartını yanınızda bulundurun. Çünkü bir kredi kartında provizyon sorunu yaşarsanız, diğerini kullanmak şansınız olsun. Bu sayede oluşabilecek olumsuzlukları da önlemiş olursunuz.

Avrupa’da geçerli olan bir kart kullanıyorsanız yani bu şu demek; Almanya’da, İngiltere’de, Avusturya’da, Hollanda’da, İtalya’da,Belçika’da ve diğer Avrupa ülkelerinde bu kartınızın geçerli olduğu anlamına gelecektir.

visa mastercard
visa mastercard

Yurt dışından alışveriş yaparken almadan önce kredi kartı ile alışveriş yapacağınızı söyleyin. Çünkü üzerinde fiyatı yazanların kredi kartı ile aldıktan sonra üzerine belirli bir komisyon eklenmektedir. Daha sonra ödeme yaptıktan sonra şaşırmayın. Yurt dışında bir çok ürünün üzerinde komisyonsuz fiyatı yazmaktadır. Yurt dışına çıkmadan önce mutlaka kredi kartını kullandığınız bankanın müşteri hizmetleriyle  görüşün. Kredi kartınızın yurt dışında açık olup olmadığını, bir sorun yaşayıp yaşamayacağınızı sorun. Kredi kartınızda bir sorun var ise, vakit kaybetmeden sorunun çözümünü sağlayın. Tamamen sorun çözüldüğünden emin olduktan sonra kredi kartınızı yurt dışında kullanın. Kredi kartınızı yurt dışında kullanırken bilgilerinizin kopyalanmaması için de dikkatli olun. Kredi kartınıza  işlem yaparken gözünüzün önünde olmasına dikkat edin. Çünkü bu tür kopyalama işlemleri ayrı bir aparat ile yapılmaktadır. Yani sizin gözünüzün önünde yapabilecek bir işlem değildir. Bu nedenle kullanımda iken kartınızı bırakmayın. Sonuçta ne olur ne olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir