Banka 57 Hatası Çözümü

Kredi kartı kullanıcılarının olası sorunları daha iyi algılamaları ve çözüm bulmaları için bazı etmenleri bilmeleri gerekiyor. Bu etmenlerden birisi de kredi kartı hata kodları. Sadece kredi kartı sahipleri değil aynı şekilde pos cihazı ile çalışan iş yeri sahipleri ve çalışanlarının da kredi kartı hata kodlarını bilmeleri gerekiyor. Ekranda beliren hata ile müşterilerini yönlendirmeleri gerekebilir. Haber içeriğimiz de sizlere bu kodlar arasında yer alan 57 numaralı madde hakkında kapsamlı bilgi vereceğiz.

Banka 57 Kod Hatası Nedir

57 numaralı Kod kart sahibinin işlemi gerçekleştirmeyeceği anlamına gelmektedir. Hata kodu 57 iki farklı içeriği bulunmaktadır. Bunlardan ilki yaptığınız işlemin kart türünü ile geçerli olmadığı. Örneğin banka kartı ile taksitlendirme işlemi gibi ya da sadece kredi kartı kullanımına açık Pos cihazlarında ödemenizi tek çekim halinde banka kartınızla yapamadığınız için ana ekranda 57 Hata kodunu görebilirsiniz. Diğer bir anlamı ise online işlemler de karımıza çıkmaktadır kredi kartınızın ya da banka kartınızın İnternet üzerinden yapacağınız alışverişleriniz de sorun olduğu niteliğindedir.  Eğer sizinde alışverişiniz de hata verilir ve ekran da 57 numaralı kodu görürseniz temel de belirttiğimiz her iki etmenden birine bağlı olduğunu hatırlayabilirsiniz.

Banka 57 Kod Hatası Çözüm Yolları

İşleminiz kart türünün uygun olmamasına bağlı gerçekleşmedi ise bu durum karşısında yapabileceğiniz ya da bankanın yapacağı pek bir çözüm yok. Aynı işlemi uygun olarak kart türü ile yaparak tamamlayabilirsiniz. Bunun dışında kartınız online alışverişe açık olmadığı için bu kod ile karşılaştıysanız kredi kartınızın ya da banka kartınızın bağlı olduğu bankanın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Kartınız üzerinde uygulanan sınırlamanın kaldırılmasını talep ederek İnternet üzerinden alışverişlerinize devam edebilirsiniz.

Hata kodunun belirttiğimiz iki etmenden hangisine bağlı olarak gerçekleşmediğini anlamak da zor olabiliyor. Yine bu aşamada telefon bankacılığından faydalanabilirsiniz. Müşteri temsilciniz siz daha kapsamlı bilgi vererek gerekli detayları paylaşacaktır. Pos ekranın da beliren her hata kodunun bir anlamı bulunmaktadır. Bu doğrultu da çözüm yollarını uygulayabilirsiniz.

Günlük hayatımızda sıkça kullandığımız kredi kartları bize, nakit paraya ihtiyaç duyulmadan alışveriş yapma olasılığı sağlar. Yapmış olduğumuz alışverişin ödemesini ise, banka ile ortaklaşa belirlenen tarihte aylık olarak yaparız. Hemen hemen herkesin kredi kartı vardır. Hatta birden fazla bankaya ait kredi kartı kullanan kişilerin sayısı da oldukça fazladır. Bu yüzden kredi kartı hata kodları ile alakalı bilgilendirmelere hem müşteri hemde satıcıların ulaşması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir