Bankacı maaşları ne kadar?

Banka sınavlarına hazırlanan veya ilerde bankacı olmak isteyenlerin belkide en çok merak ettiği konulardan biride banka çalışanlarının ne kadar maaş aldıklarıdır. Bankalar her yıl binlerce kişi işe alıyor ve sektör büyümeye devam ediyor. Lafı fazla uzatmadan size bankacı maaşları hakkında bilgi verelim.

Bankalarda gişe görevlisi olarak çalışan kişiler ortalama 1500TL civarında bir aylık maaş almaktadırlar. En temel banka pozisyonlarında işe yeni başlayacak olan kişiler iste 1000TL civarında bir aylık maaş alıyorlar. Farklı bölümlerde görev yapan banka çalışanları gişe görevlisi, gişe asistanı, müşteri temsilcisi, çağrı merkezi elemanı, yine genel merkez birimlerinden uzman yardımcısı, müfettiş ve bilgi işlem personeli gibi kişilerin hepsi farklı maaşlar almaktadır.

Banka uzman yardımcısı, iç kontrolör gibi pozisyonların maaşları ise en az 2500TL’den başlamaktadır. Şube müdürü maaşı 7000TL civarında iken en yüksek şube müdürü 17000TL civarında bir maaş almaktadır.

Hatırlatmakta fayda var yukarıda verdiğimiz “bankacı maaşları 2017” yılı için ortalama rakamlardır. Net maaşlar için banka çalışanları yorum olarak bize gönderebilirler.

Güncelleme:

2017 yılı için bankacı maaşları listesini veriyoruz

  • İç Kontrolör maaşı : 3.200 TL
  • İç Kontrolör yardımcısı maaşı: 2.700 TL
  • Gişe yetkilisi – görevlisi maaşı: 2.200 TL
  • Şube müdür maaşı : 7.000 TL

Elbette rakamlar bankadan bankaya ve özel yahut devlet bankası olması durumuna göre değişmektedir. Albaraka,  Kuveytürk, Denizbank, Şekerbank, Fibabanka güncel alımlarına bakabilirsiniz. Halkbank ve Vakıfbank gibi bankalarda devlet memuru zihniyetiyle maaş verilmektedir bilginize..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir