BankPozitif Kimin? Swift Kodu Nedir?

Kredi almanın en kolay yolu sloganı ile hizmetini sürdüren BankPozitif, 2004 yılında kurulmuştur. Bankanın unvanının tam açılımı BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş.’dir. Toprak Yatırım Bankası A.Ş.’nin hisselerinin C Faktoring A.Ş. tarafından alınması ile banka kurulmuştur. İlk başta sadece Ankara ve İzmir’de hizmet veren banka, 2009 yılına kadar 14 adet şube açmıştır. Ancak 2011 yılında küçülme kararı almıştır. Küçülme kararı alan banka bütün şubelerini kapatmış ve 2012 yılında yeni bir iş modeli ile hizmet vermeye başlamıştır.

2012 yılında şubesiz bankacılık sistemi ile hizmetini sürdürmeye başlamıştır. Şubesiz bankacılık hizmeti ile kredi başvurularını internetten kabul etmeye başlamıştır. BanPozitif Genel Müdürlüğü Rüzgarlıbahçe Mah. Kayın Sokak No:3 Kavacık Beykoz / İstanbul adresinde bulunmaktadır. Şuan için bankanın toplam çalışan sayısı 150 olarak bilinmektedir.

2007 yılına kadar sadece kurumsal olarak hizmet veren BankPozitif aldığı karar ile bireysel hizmet vermeye başlamıştır. Bireysel olarak müşterilerine çeşitli kredi ürünleri sunmuştur. Krediler şubesiz bankacılık nedeni ile sadece internet üzerinden yapılmaktadır. İnternet üzerinden yaptığınız başvurular sonrasında banka her banka gibi gerekli incelemeleri yaptıktan sonra kredi kullanabilir olduğunuza kanaat getiriyor. Daha sonra kredi kullanmak için gerekli olan belgeleri almak için sizin adresinize kadar banka çalışanları geliyor. Banka çalışanları evrakları doğruladıktan sonra sizlere istediğiniz kredi tutarını veriyor. Kullanmak istediğiniz kredi tutarını dilerseniz istediğiniz bir banka hesabına gönderebiliyorlar.

BankPozitif hesaplarından yapacağınız uluslar arası para transferleri için ihtiyacınız olan swift kodu ise BPTRTRIS’dir.BankPozitif yönetim kurulunda 1’i genel müdür olmak üzere 7 üye, 1 yönetim kurulu başkanı vekilinden ve 1 yönetim kurulu başkanından oluşmaktadır. BankPozitif yönetim kurulu başkanı ise İsmail Hasan Akçakayalıoğlu’dur.Banka halen müşterilerine hizmet vererek kendini bu alanda geliştirmektedir. Sizlerde şubesiz bankacılık hizmeti veren BankPozitif ürünlerinden yararlanarak çeşitli kredi ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir