Belediyelerin Posta Çeki Hesap Numarası

Belediyeler aracılığı ile ödenmesi gereken pek çok farkı vergi ve harç mevcut olmak ile beraber bu aşamada ihtiyacımız olan bilgiler arasında en önemlileri de belediyelerin posta çeki hesap numarası olmaktadır. Yapılacak olan ödemler esnasında yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak ve vergi ödeme dönemlerinde belediye binalarında oluşan yoğunluğu ve iş yükünü ortadan kaldırmak için PTT aracılığı bahsi geçen ödemleri yapma olanağımız bulunmaktadır. Bu yöntem şu anda pek çok farklı banka tarafından uygulanmaktadır. Bu sayede de vergi mükellefleri yapmak zorunda oldukları ödemeleri oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirme olanağı yakalamaktadırlar.

Belediyelerin PTT Hesap Numaraları

Anlatılmakta olan amaçla kullanılmak amacı ile ihtiyacınız olan belli başlı numaralar şu şekilde olmaktadır.

Ankara’da Bulunan Belediyelerin Hesap  Numaraları:

 1. Çamlıdere Belediye Başkanlığı: 14210706,
 2. Sincan Belediyesi: 9806223,
 3. Çubuk Belediye Başkanlığı: 9601674,
 4.  Mamak Belediye Başkanlığı: 526891,
 5. Evren Belediye Başkanlığı: 226812,
 6. Pursaklar  Belediyesi: 284963,
 7. Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı: 226789,
 8. Polatlı Belediye Başkanlığı: 226745,
 9. Nallıhan Belediye Başkanlığı: 226712,
 10. Kızılcahamam Belediyesi: 226701,
 11. Kalecik Belediye Başkanlığı: 226612,
 12. Haymana Belediye Başkanlığı: 226590.

Sözü geçmekte olan bu belediyelerden başka Bolu, Burdur, Karaman, Kars, Isparta, Antalya, Batman, Aydın, Ardahan ve daha başka pek çok farklı ilimizde de belediyelerin posta çeki numaraları ile vergi ve benzer ödemeleri yapması mümkün olmaktadır. Bu işlem belediyecilik anlayışı ile alakalı olarak yapılan son derece önemli ve bir o kadar da faydalı bir çalışma olma özelliği taşımaktadır. Bilhassa ödenmesi gereken ev vergisi, çöp vergisi, arsa vergisi gibi yükümlülükleri ödeme konusunda son derece büyük kolaylıklar sunulmakta, belediye binalarına gitmeye dahi gerek kalmaksızın  çözüm almak mümkün olmaktadır.

Eğer sizin de ödemeniz gereken vergi ve harçlar mevcut ise ve söz konusu olan bu ödemeleri rahat ve kolay bir şekilde yapmak istiyorsanız bu konuda yapacağınız tek şey ikamet etmekte olduğunuz belediyeye ait olan posta çeki hesap numarasını öğrenmek ve bu yöntem ile mevcut olan vergi borçlarınızı ödemektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir