Sizin Yerinize Biz Kredi Çekelim Siz Ödeyin

Bankaların kredi verirken müşteriye şart koşmuş olduğu belgeleri, ya da vatandaşların sağlaması gereken şartları pek çok kişi duymuştur. Zaman zaman paraya sıkışabilir, zorlaşan hayat şartlarında borçlarımızı ödemek ya da ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek için daha fazla paraya ihtiyaç duyabiliriz. Böyle durumlarda genelde ilk ziyaret ettiğimiz kuruluşlar bankalardır. Ancak bankaların kredi vermeleri için tutturmamız gereken asgari şartlar, bazı vatandaşları oldukça zorlamaktadır

Zira, kredi puanınızın yeterli olması, ekstra gelirinizin bulunması, daha önce var olan bir krediniz ve bu kredinin almış olduğunuz gelire nazaran, ikinci bir krediye çekmenize izin vermiyor oluşu oldukça önem taşıyan unsurlar arasında yer almaktadır. Vatandaşların bankadan kredi alırken bu kadar çok zorluk yaşaması, çok daha farklı bir iş kolunun gelişmesine ön ayak olmuştur. Bu firmalar kredi danışmanlık firmaları olarak adlandırılmaktadır.

BİZ KREDİNİZİ ÇEKELİM SİZ ÖDEYİN

Kredi Danışmanlık Firması Nedir?

Kredi danışmanlık firmaları, birçoğu ekonomi konusunda uzman olmuş kişilerden oluşan bir ekibin, bankadan kredi çekememesi durumunda, onun için en doğru krediyi veren bankayı tespit etmesi, vatandaşı süreç hakkında bilgilendirmesi, anlaşmaya varılırsa vatandaş adına uygun faiz oranlarından kredi çekilmesi süreçlerinin tamamını gerçekleştiren firmalardır. Günümüzde birçok kredi danışmanlık firması, buna bağlı olarak da kredi danışmanları bulunmaktadır. Birçok kredi danışmanı, vatandaşın çok daha rahat bir şekilde kredi alabilmesini sağlamak adına aracı olan kişilerdir. Zira kredi puanınız düşükse, bunu yükseltmeden kredi alabilmek, neredeyse imkansızdır.

Kredi Danışmanlık Firmaları Adımıza Kredi Mi Çeker?

Bu sorunun cevabı nispeten evet olarak cevaplandırılabilir. Kredi danışmanlık firmaları, sizin çekemediğiniz krediyi bankadan çeker ve uygun faiz ve komisyon oranlarıyla size sunar. Bankadan kredi alamayan kişiler, sicili bozuk olan ya da geliri ikinci krediyi almaya yetmeyen kişiler için bu durum son derece can sıkıcı olduğundan ötürü, kredi danışmanlık firmaları kurulmuştur. Çalışacağınız kredi danışmanı ile birlikte, piyasada en uygun krediyi veren bankaları tarar, karşılıklı istişare ile hangisinden kredi çekeceğinize dair bir anlaşmaya varırsınız. Daha sonraki süreçte ise, kredi danışmanlık firması, danışmanlık aracılığı ile adınıza kredi çekerek ve anlaşılan komisyon tutarını tarafınızdan keserek kredi alım satım işlemini tamamlamış olur.

Senetle Kredi Çekilir Mi?

Kredi danışmanlık firmalarına sorulan sorulardan bir tanesi de, kredi çekildikten sonra firmaya yazılı senet yoluyla ödeme yapılıp yapılamayacağına ilişkin hususlardır. Kredi danışmanlık firmalarının birçoğu, kredi çekildikten sonra da birçok işlemi sizin için kolaylaştırmaktadır. Hal böyle olunca birçok firma senet yoluyla da ödemeyi kabul etmektedir. Senetle ödemenin nasıl olacağını merak edenler için ise durum oldukça basittir. Kredi danışmanlık firması ve kredi danışmanınız sizin adınıza kredi çektikten sonra, kendilerine ödeme yapabilmeniz için borcunuzu taksitlendirmektedir. Bu taksitlerin her biri bir seneti karşılamaktadır. Örneğin 36 ay boyunca taksit öder, 36 ayın sonunda da toplu olarak senetlerinizi teslim alırsınız. Kimileri için, bu oldukça avantajlı bir yöntem olabilmektedir. Bununla birlikte, senetli ödeme yönteminde alıcının lehine birçok kural olmasından ötürü, kişiler bu yöntemi ödeme yöntemi olarak belirleyebilmektedir.

Komisyonla Kredi Verilir Mi?

Kredi danışmanlık firmaları müşterilerle çalışırken, elbette ücretsiz çalışmazlar. Kredi danışmanlık firmaları komisyon usulü çalışan firmalardır ve sizin adınıza kredi çektikten sonra, kredi üstünden komisyonla çalışmaktadırlar. Komisyon oranları da çekilen kredinin niteliğine, o dönem bankadan alınan kredinin faiz oranına, kredinin miktarına ve kredi danışmanlık firması ve müşteri arasında yapılan anlaşmaya bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Çoğu kişi, kredi danışmanlık firmaları ve komisyonlarının yüksek olduğundan bahsetmekte ve birçok kredi danışmanlık firması da kurumsal nitelikte olmadığından ötürü sabit bir komisyon oranı vermek de oldukça güç olacaktır.

Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin


Borç Vadelendirme

biz-kredinizi-cekelim-siz-odeyin
biz-kredinizi-cekelim-siz-odeyin

Kredi danışmanlık firmaları ile çalışıyorsanız, almış olduğunuz krediyi, vadesinde ödemeniz gerekmektedir. Bu da genellikle firma ve müşteri arasında yapılmış olan anlaşmaya bağlı olarak değişiklik gösterse de, genel niteliği itibariyle bankalarda uygulanan sistem geçerli olarak kabul edilmektedir. Almış olduğunuz kredinin türüne göre, 36 aya varan ya da 120 aya varan( konut kredilerinde) vade oranlarına bağlı kalmak üzere kredi çekmeniz mümkündür. Ancak yine müşteri ve firma arasında yapılacak olan anlaşmaya göre vade sürelerini değiştirmek de mümkün olabilmektedir. Bu konuda kredi danışmanınızla konuşarak kesin bir yargıya varmanız mümkün olacaktır.

Kredi Danışmanlık Firmaları Ülkemizde Tercih Ediliyor Mu?

Kredi danışmanlık, ya da kredi çıkartan yer olarak bilinen kuruluşlar, bankalardan kredi alamayan kişilerin oldukça ziyaret ettiği, dolayısıyla oldukça rağbet gördüğünü söyleyebileceğimiz yerler olarak dikkat çekmektedir. Ancak bununla birlikte, günümüzde çok sayıda kredi danışmanlık firması bulunmakta, bu firmaların birçoğu da ne yazık ki güvenilir olmayan işler yapmaktadırlar. Bu sebepten ötürü, eğer bir kredi danışmanlık firmasıyla çalışacaksanız bu süreçte çok güvenilir bir firma bulmanız ve gerçekleştirdiğiniz işlemlerin ya da senetlerin hukuki karşılığının olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde hukuka aykırı bir işlem yapacağınızdan ötürü ceza alabilir, ceza kanununa göre de bir suç işlemiş sayılabilirsiniz.

Sizin Yerinize Biz Kredi Çekelim Siz Ödeyin” üzerine yorum

  1. yasal takipteki borçlarımı kapatmak için 20000 tl kredi ihtiyacım var 1500-2000 arası ödeme yapabilirim
    Kayseri’de devlet memuruyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir