Burgan Bank Kimin

Burgan Bank, ülkemizin bankacılık sektöründe adını yeni yeni duyurmaya başlayan, ancak dünyada popüler konumda bulunan bir kuruluş. Şu anda daha çok “yüksek profil” grubunda yer alan bireysel müşterilere ve KOBİ’lere yönelik olarak çalıan Burgan Bank’ın ülkemizde 60 adet şubesi bulunuyor ve bu sayının artması bekleniyor. 1989 yılında kurulan Tekfen Yatırım Finansman Bankası A.Ş.’nin kısa sürede büyümesi ve 2001 yılında Bank Ekspres’i satın alması ile gelişen süreç, 2006 yılında Tekfen Grubu’nun Eurobank EFG ile stratejik ortaklık anlaşması imzalaması ile devam etmiştir.

Burgan Bank Grubu ise, 21 Aralık 2012 itibariyle Tekfenbank’ın hisselerinin %99,26’lık dilimini satın aldı. Burgan Bank Grubu’nun ortakları arasında Cezayir’den Gulf Bank Algeria, Irak’tan Bank of Baghdad, Ürdün’den Jordan Kuwait Bank ve Tunus’tan Tunis International Bank bulunmaktadır.

Burgan Bank Alt Kuruluşları ve Yönetim Kurulu

Burgan Bank’ın kendi bünyesinde “Burgan Yatırım Menkul Değerler A.Ş.”, “Burgan Finansal Kiralama A.Ş.” ve “Burgan Portföy Yönetimi A.Ş.” adlı üç alt şirket bulunmaktadır. Bankanın Genel Müdürü A. Murat Dinç ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nazmi Erten’dir.

Burgan Bank Kurumsal Bilgileri
Burgan Bank’ın Genel Müdürlük ofisi ve merkez şubesi Burgan Bank A.Ş. Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Tekfen Tower, 209 34394 Şişli İstanbul adresinde bulunmaktadır. Bankanın genel müdürlük ofisine 0212 371 37 37 numaralı telefon veya 0212 371 42 42 numaralı faks ile ulaşabilirsiniz. 7/24 hizmet veren müşteri hizmetleri çağrı merkezi telefon numarası 0850 222 8 222 olan Burgan Bank’ın iletişim için sunduğu e-posta adresi ise bizeulasin@burgan.com.tr olarak belirlenmiş. Burgan Bank’ın SWIFT kodu TEKFTRIS Dealing Kodu: TKFB ve Telex Kodu da 39511XPRS TR şeklinde. Son olarak ilginç bir bilgi verelim: “Burgan” sözcüğünün Kuveyt Arapçası’nda “Burhan” anlamına geldiğini, yani Burgan Bank’ın Türkçesinin “Burhan Bank” olduğunu biliyor muydunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir