Burgan Bank Konut Kredisi

Konut kredisi kullanmak, uzmanlar tarafından “bir bireyin hayatı boyunca alabileceği en önemli birkaç karardan biri” olarak yorumlanıyor. Dolayısıyla bu kadar önemli bir yatırımı bilinçli bir şekilde yapmak için kendinize en uygun kredi paketini belirlemelisiniz. Bu da ciddi bir araştırma yapmanız gerektiği anlamına geliyor. Ülkemizin bankacılık sektörüne, Tekfenbank’ın altyapısı üzerinden hızlı ve iddialı bir giriş yapan Burgan Bank’ın sunduğu konut kredisi hizmetini sizlere tanıtmak istedik.

Burgan Bank Konut Kredisi Özellikleri

Burgan Bank, konut kredisi piyasasında çok yeni olmasına rağmen, 5582 nolu Tutsat Yasası’nın sağladığı tüm imkânları değerlendirerek farklı çözümler sunuyor. Banka, peşin ödeme ile düşük faiz oranı, ileride artan taksit seçenekleri, balon ödemeli mortgage gibi farklı ödeme planlarına açık. Ayrıca, sabit faiz oranı ve taksit tutarı ile sunulan “Standart Mortgage” ürünü de seçenekler arasında yer alıyor.

Burgan Bank’ın konut kredileri maksimum 120 aylık vade ile veriliyor ve yalnızca bireysel müşterilere sunuluyor. Banka, şu an için satın alınacak evin ekspertiz bedelinin en fazla %75’lik dilimi için kredi veriyor. Uzmanlar bu durumu bankanın piyasaya temkinli bir giriş yapmak istemesine bağlıyorlar.

Burgan Bank Konut Kredisi Koşulları ve Başvuru
Burgan Bank’ın “Standart Mortgage” ürünü için 12-120 ay vade süresine göre %0,99 ilâ %1,17 arasında faiz oranı belirlenmiş. Bunun haricinde toplam kredinin en fazla %1’i dosya masrafı olarak alınıyor. Burgan Bank’ın konut kredileri de KKDF ve BSMV’den muaf tutuluyor. Ekspertiz ücreti olarak 550 TL alınan kredide aylık maliyet oranı %1,43 ve yıllık maliyet oranı %17,12 düzeyinde. Burgan Bank Konut Kredisi için internet üzerinden başvuru imkânı ise henüz bulunmuyor. Bu krediden yararlanmak için size en yakın Burgan Bank şubesine kimlik, gelir belgesi ve satın almak istediğiniz evin tapu fotokopisi ile şahsen başvurmanız gerekiyor.

Burgan Bank Konut Kredisi” üzerine yorum

  1. 2600 tl gelirim var 130000 lira konut kredisi kullanmak istiyorum 15 yılık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir