Çiftçi Nakit Kredisi

Finansbank çiftçi nakit kredisi ile çiftçilerin her zaman nakit ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamaktadır. Çiftçi nakit kredisi ile ilgili detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çiftçi nakit kredisi özellikle
Çiftçilik faaliyetlerini sürdürürken çeşitli zamanlarda nakit ihtiyacı doğabilir. Bir çok nedenden dolayı ihtiyacımız olan bu nakit paraya bankalar aracılığı ile sahip olabiliriz. Çiftçilikte hasat zamanı gelir elde edildiği için, bu zamana kadar olan süre içerisinde nakit sıkıntısı her zaman çekilebilir.

Finansbank çiftçi nakit kredisi ürünü ile çiftçilerin bu sorununa karşılık vermektedir. Bankaya yapacağınız başvuru ile öncelikle sizlere bir vadesiz hesap açılmaktadır. Gelir durumunuz ve kredi notu puanınıza göre banka başvurunuzu kabul ettikten sonra sizlere açılan vadesiz hesaba bir limit tanımlar. Bu limit çiftçi nakit kredisi limitini oluşturmaktadır. Bir nevi kredili mevduat hesabı gören krediyi istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Kredinin özelliği hesabınızda para bulunmadığı durumlarda sizlere yardımcı olmasıdır. Çek, senet, fatura gibi ödemelerinizin geldiği zamanlarda eğer hesabınızda para yoksa, kredi limitinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca otomatik ödeme talimatı verdiğiniz faturaların son ödeme günü geldiğinde hesabınızda para yoksa, fatura otomatik olarak kredili hesabınızdan tahsil edilir.

Hesabınızdaki limiti kullandığınız gün boyunca banka faiz işletir. Hasat zamanı ise limitten kullandığınız parayı ve bankanın işlettiği faizi ödersiniz. Bu sayede hasat zamanına kadar olan süre boyunda kredi için herhangi bir ödeme yapmanız da gerekmez. Kredili hesabınızdaki limitinizden istediğiniz an ATM’lerden de para çekebilirsiniz.
Çiftçi nakit kredisi başvurusu
Finansbank çiftçi nakit kredisi başvurusu yapmanız için bankanın herhangi bir şubesine uğramanız yeterlidir. Bankanın şubeleri haricinde bu kredi ürününe başvuru yapılmamaktadır.Krediye başvurmak için gerekli olan evraklar ise nüfus cüzdanı fotokopisi, ÇKS belgesi ve çiftçi belgesi yeterli olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir