Emeklilik Kredisi Veren Bankaların Listesi

Ara vermeden uzun yıllar boyunca çalışmamızın gerek SGK gerek ise Bağ- Kur prim ödemelerimizin en önemli nedeni şüphesiz ki emekli olmaktır, emekli olup çalışmadan elde edeceğimiz gelir ile yaşlılığın tadını çıkarmak herkesin hayallerini süslemektedir. Bağ- Kur ya da SGK kanalı ile emekli olmanız için gerekli yaşı ve prim ödemelerinizi tamamlamanız gerekiyor. Aksi halde ya sürenizi doldursanız da prim ödemeleriniz de eksiklikler olduğu için emekli olmanız sürekli ertelenecek ve gerekli ödemeyi yapmadan emekli olamayacaksınız. Bu sorunu yaşayan kişiler genel de Bağ- Kur işlemlerinde karşımıza çıkıyor. Bu ve benzeri sorun yaşayan kişiler ise kredi kullanarak emekli olma yolunda adım atıyor.

Emeklilik İçin Kredi Kullanımı

Geçtiğimiz günler de SGK tarafından yapılan açıklamalar ile yapılandırmadan yararlanarak emekli olmak isteyenlerin kredi kullanımı aşamasında Ziraat Bankası ile anlaşıldığı söylendi. Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankasından emeklilik için kredi kullanan kişilerin sayısı geçmiş yıllara baktığımızda da bir hayli fazla. Bu sene içerisinde de sayıda yine ciddi oranlar da artış oldu. Sadece Ziraat Bankası değil. Bunun dışında diğer özel bankalar da bu alanda kampanyalar yaparak tüketicilere sunmaya başladı. Akbank, Halk Bankası ve ING Bank gibi bankaları örnek olarak sunabiliriz.

Kredi Kullanarak Nasıl Emekli Olunur

Örneğin emekli olabilmeniz için yapılandırma kapsamında 20 bin TL ödeme yapmanız gerekiyor. Kişiler kredi kullanımı ile ilgili prim borçlarını ödüyor ve faiz oranlarına bağlı olarak değişen taksitler emekli maaşlarından kesiliyor.  Misal 20 bin TL kredinize banka maksimum 36 ay vade verdi ve faiz oranı ile de aylık 500 TL olsun emekli maaş bedeliniz 1,300 TL ise 500 TL tutarında kesinti ile aylık elinize 800 TL para geçecektir. Kredi geri ödemeleriniz devam edene kadar bu şekilde kesinti olacak ve bankaya giderek elden ödeme yapmak zorunda kalmayacaksınız. Çalışacağınız bankaya karar verdikten sonra müşteri hizmetlerini arayarak ya da size en yakın şubesine giderek aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir