Esnafa 30000 tl Faizsiz Kredi Desteği

Esnaflarımız ülkemizde çığır açan alışveriş merkezlerinden sonra oldukça zor duruma düşerek iş yapamaz hale geldiler. Vatandaşımız alışveriş merkezlerinde marketlerinde bulunmasından sonra en ufak ihtiyaçları için bu dev binalarını yolunu tutuyorlar. İş yapamayan esnaf ise durum böyle olunca bir bir kepenk kapatıyor.

Esnafa Faizsiz Kredi Ne Zaman Başlayacak?

esnafa faizsiz kredi desteği
esnafa faizsiz kredi desteği

Yeni kurulan hükümet ile esnafa kredi imkanlarında yeni gelişmeler yaşanacağın bildiren başbakan Davutoğlu faizsiz kredinin de müjdesini verdi. Esnaflar iş geliştirebilmeleri için zaten uygun faiz oranları ile esnaf ve zanaatkarlar odasından kredi kullanabiliyorlardı. Başbakan 2016 yılının başlarında devreye girmesi beklenen düzenlemeler ile de 30 bin TL’ye kadar faizsiz kredi imkanları sunacağını açıkladı.

Faizsiz Esnaf Kredisi Başvuru Şartları

Kredi imkanlarının sağlanabileceği esnaf sınıfının detayları esnaf ve zanaatkarlar odası tarafından açıklanacak ancak ilk edinilen bilgilere göre 3 yıllık ustalık belgesi bulunması gerekli. Uygulamadı en büyük amaç ise yok olmaya yüz tutmuş meslekleri tekrar hayata geçirmek.

Üstelik esnaflarımıza alışverişimizin merkezi olan AVM’ lerde de çeşitli imkanlar sağlanacak. Her AVM’ de esnaflarımıza işyeri imkanı sunulacak ve kira değerlerinin yalnızca 4’de birini ödeyebilecekleri bir destek alacakları bekleniyor

Esnafa 30000 tl Faizsiz Kredi Desteği” üzerine yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir