Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Bankalar müşterilerine çeşitli kredi imkanları sunmaktadır. Kredilerdeki bu çeşitliliğin sebebi ise müşterilerin bütün ihtiyaçlarına hitap edebilmektedir. Banka kredilerinden biri olan evlilik kredisi de bankalar tarafından müşterilerine sunulan kredilerden biridir. Evlilik kredisi veren bankalar, evlenmek isteyen ve evlilik için yeterli bütçesi olmayanlar için oldukça yararlı olmaktadır. Evlilik kredisinden yararlanarak evlenme aşamasında yapılması gereken düğün, balayı gibi bütçe ayrılması gereken ihtiyaçlar karşılanabilir.Şimdi bu krediyi nasıl ve nerelerden alabileceğinizden bahsedelim.

Hangi bankalar evlilik kredisi verir

Sizin için yaptığımız araştırma da evlilik kredisi veren bankalar arasında Şekerbank, Finansbank, Yapı Kredi Bankası ve Vakıfbank’ı bulduk. Bu bankalar evlenmek isteyen çiftlere evlilik desteği için özel kredi imkanları sunmaktadır.

Evlilik kredisi almak için gerekli belgeler

Bankalardan evlilik kredisi almak için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bankalar bu kredisi sizlerin düğün, balayı, nişan gibi ihtiyaçlarınızı karşılamanız için sunmaktadır. Bu yüzden bu harcamaları yapmadan önce, bu ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız firmalardan alacağınız fiyat tekliflerini bankaya sunmalısınız. Banka bu harcamaların evlilik için yapıldığına ikna olması gerekmektedir. Ayrıca her kredi başvurusunda gerekli olan gelir belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi ve ikametgah belgelerini de bankaya beyan etmeniz gerekmektedir.

Evlilik kredisi başvurusu

Evlilik kredisi başvurusu yapmak için bir kaç yok izleyebilirsiniz. Öncelikle evlilik kredisi veren bankanın herhangi bir şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmak için gerekli olan evraklarınızı beyan etmeniz yeterli olacaktır. Banka gerekli incelemeleri yaptıktan sonra uygun gördüğü takdirde kredinizi onaylayacaktır.Eğer bankaların şubelerine gidecek vaktiniz yoksa müşteri hizmetlerinden veya internet üzerinden evlilik kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Müşteri hizmetleri ve internet üzerinden yapacağınız başvurular sonrasında krediniz onaylanırsa, kredinizi kullanmak için bankanın şubelerine giderek kredi kullanmak için gerekli olan evrakları yine bankaya beyan etmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir