Fibabanka Kredili Mevduat Hesabı

Fibabanka, ülkemizin bankacılık sektörüne Hüsnü Özyeğin tarafından kazandırılan genç ve dinamik bir banka. Tüm işlemlerinde interneti kullanarak hız ve pratikliği bir arada sunmayı başaran banka, uzmanlar tarafından “2010’lu yıllarda yükselecek banka” olarak değerlendiriliyor. Fibabanka, kısa süre içerisinde ürün ve hizmet yelpazesini genişletmeyi başardı. Ancak “büyük” bankalar tarafından sunulan “Kredili Mevduat Hesabı” da bunlardan biri. Sizlerle, bankanın KMH (Kredili Mevduat Hesabı’na bankacılık sektöründe kısaca KMH deniyor) hizmetini paylaşmak istedik.

Fibabanka Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Günümüzün globalleşen dünyasında sıradan tüketicilerin nakit akış dengelerini stabil tutmaları çok güç. Yani beklenmedik harcamalar, hepimizi yakalayabiliyor. Bankaların sunduğu kredi ve kredi kartı hizmetleri, genellikle bu tür ihtiyaçları karşılasa da bazı tüketiciler bunları kullanmak istemeyebiliyor. Kredi kartı kullanımından dolayı sorun yaşayan, veya kredi çekecek kadar büyük bir ihtiyacı olmayan yani sadece acil nakit sıkıntısını gidermek isteyen müşteriler için, en ideal çözüm KMH.

Tüm bankalarda olduğu gibi, Fibabanka’da da KMH mevcut vadesiz mevduat hesabınıza bir kredi limiti tanımlanması ile oluşturuluyor. Yani bu hizmetten yalnızca bankanın müşterileri yararlanabiliyor. Fibabanka KMH müşterisi olarak hesabınızda para olmadığında dahi ATM’lerden para çekebilirsiniz. Ayrıca otomatik ödeme talimatlarınız yerine getirilir ve banka kartınız ile alışveriş yapabilirsiniz.

Fibabanka Kredili Mevduat Hesabı Özellikleri ve Başvuru
Fibabanka tarafından sunulan KMH hizmeti için tanımlanan limiti kullanmadığınız sürece hiçbir ücret alınmıyor. Ancak kartınıza tanımlanan limiti kullandığınız takdirde, alışverişleriniz ve nakit çekimleriniz için %2,02 ve gecikme durumlarında da %2,20 oranında faiz uygulanıyor. Fibabanka’da ekstre gönderimleri elektronik ortamda gerçekleştirildiğinde ücret alınmazken, posta ile ekstre gönderimi için 30 TL ücret alınıyor. KMH hizmeti yalnızca bankanın mevcut müşterilerine sunulduğundan, internet üzerinden başvuru imkânı bulunmuyor. Ancak Fibabanka’dan aldığınız banka kartına KMH tanımlanması için bankanın 444 88 88 numaralı çağrı merkezine başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir