Fibabanka Taşıt Kredisi Başvurusu

Fibabanka, ülkemizin bankacılık sektörüne yeni katılan genç ve dinamik bir banka. Kısa zamanda ürün gamını “büyük” bankalarla denk hâle getirmeyi başaran Fibabanka, hız ve pratiklik odaklı hizmet anlayışı ile dikkat çekiyor. Banka, tüm 0 km ve 2. el araç alımlarınız için kredi veriyor.

Fibabanka Taşıt Kredisi Özellikleri

Fibabanka’nın “aracınızı seçmek sizden, kredisini vermek bizden olsun” sloganı ile sunduğu kredide 48 aya kadar vade seçenekleri bulunuyor. Ödeme planını kendi bütçenize göre oluşturmanız mümkün. Ancak Fibabanka’nın taşıt kredisi, 50.000 TL’ye kadar olan araçlarda en fazla %70 ve 50.000 TL’nin üzerinde olan araçlarda en fazla %50 oranında kullanılabiliyor. Yani alacağınız aracın fiyatına göre %30’unu veya yarısını peşin ödemeniz veya başka bir yolla finanse etmeniz gerekiyor. Uzmanlar bu sınırlandırmayı bankanın yeni kurulmuş olmasına ve taşıt kredilerinin görece yüksek risk profiline bağlıyorlar.

Fibabanka’nın taşıt kredileri için uyguladığı faiz oranı vade ve tutardan bağımsız olarak %1,59 düzeyinde. Ayrıca %1 oranında komisyon ve minimum 550 TL dosya masrafı alınıyor. Bu verilere göre örneğin 20.000 TL ve 24 ay vade ile kullanılan bir kredinin aylık maliyetinin %2,23 ve yıllık maliyetinin %26,78 düzeyinde olmasını sağlıyor.

Fibabanka Taşıt Kredisi Başvuru ve Gerekli Belgeler
Fibabanka’nın taşıt kredisi için internet üzerinden ön başvuru yapmanız mümkün. Ön başvurusu olumlu sonuçlanan müşterilerle iletişime geçiliyor ve işlemlerin tamamlanması için müşteri en yakın Fibabanka şubesine davet ediliyor. Normal koşullar altında bu kredi için kefil gerekmiyor, ancak banka gerekli gördüğü durumlarda (özellikle kredi skoru düşük müşteriler için) kefil talep edebiliyor. Şubedeki işlemler için kimlik ve gelir belgelerinin yanı sıra, 0 km araçlar için bayiiden alınacak “proforma fatura” ve 2. el araçlar için ruhsat fotokopisi isteniyor. Fibabanka Taşıt Kredisi’ne buradan başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir