Finansbank Avrupa Yatırım Fonu Destekli Kredi

Finansbank, yatırım yapmak isteyen ya da işini yeni kurmuş finansal ihtiyacı olan KOBİ’ler için Avrupa Yatırım Fonu (AYF) destekli kredi vermektedir. Finansbank Avrupa Yatırım Fonu destekli kredi ürününün özelliklerini ve nasıl başvuracağınızı yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Finansbank Avrupa Yatırım Fonu destekli kredi özellikleri
Bu kredi ürünü Finansbank ve Avrupa Yatırım Fonu ortaklığı ile KOBİ’lere sunulmaktadır. Finansbank’tan kredi kullanacak olan KOBİ’lere AYF kefil olmaktadır. KOBİ’ler kredi kullanırken ek teminat ihtiyacı olmadan kredi kullanabilmektedir. Kredi ürününden yararlanan KOBİ’ler ayrıca Finansbank’ın diğer ürünlerinden de avantajlı seçenekler içerisinde yararlanmaktadır. Krediye her türlü ihtiyacınız için başvuruda bulunabilirsiniz.

Avrupa Yatırım Fonu destekli kredi ürününden yararlanmak için işletmenizin en fazla 3 yıldır faaliyet göstermesi gerekmektedir. 3 yılı aşkın hizmet veren firmalar bu kredi ürününden yararlanamamaktadır. Ayrıca banka ciro limiti de koymaktadır. Kredi ürününden yararlanmak isteyen KOBİ’lerin yıllık cirosu en fazla 2.000.000 Euro olmalıdır. Bu sınırlamaların yanı sıra firmada maksimum 9 kişinin çalışıyor olması gerekmektedir.

AYF destekli krediden maksimum 52.000TL’ye kadar yararlanılmaktadır. Teminat desteği ise %60 AYF ve geri kalan kısım ise firma sahibi tarafından sağlanacaktır. Krediden yararlanırken para cinsi TL olarak verilmektedir. Kredi kullanıldıktan sonra ödeme periyotu ise aydan ayadır.

Firma ayrıca esnek ödeme seçeneklerinden de yararlanabilir. Maksimum 6 aya kadar ödemesiz dönemden yararlanılabilmektedir. Bu seçenekten yararlanıldığında çeşitli oranlarda faizlerin değişeceği göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Kredi ürününde vade olarak da maksimum 60 ay vade ile yararlanılmaktadır.

Finansbank Avrupa Yatırım Fonu destekli kredi başvurusu
Kredi ürününe başvurmak isteyen KOBİ’ler Finansbank’ın herhangi bir şubesine gitmek zorundadır. Kredi kullanmak için gerekli olan evrakların bankaya beyan edilmesi ile birlikte kısa süre içerisinde banka tarafından kredi sonucu belirtilecektir. Kredinizin onaylanması sonucunda krediniz, AYF’nin garanti kapsamında olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir