Finansbank İşyeri Kredisi

Finansbank ticari kredilerinden biri de firmaların iş yeri sahibi olmaları için destek vermektedir. Finansbank işyeri kredisi sayesinde kira olan ofislerinizi değiştirerek kendinize ait bir ofise sahip olabilirsiniz. İşyeri kredisinin özelliklerini ve krediye nasıl başvuru yapabileceğinizi yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Finansbank işyeri kredisi özellikleri
Finansbank işyeri kredisi firmaların ofis sahibi olması için sunulan bir kredidir. Bu kredi sayesinde sürekli kira ödemek istemeyen firma sahipleri kendi ofislerine sahip olabilirler. Bir nevi kira öder gibi ofis sahibi olunabilir. Kredinin vade seçeneği oldukça avantajlı. Kullanmak istediğiniz krediyi 120 ay vade ile ödeyebilirsiniz.

Finansbank’tan kullanacağınız işyeri kredisinde banka işyerinin değerinin %75’ine kadar finansal destek sağlamaktadır. Bu oranın dışında kalan kısım ise firma tarafından temin edilmesi gerekmektedir. İşyerinin değerinin hesaplanması içinse bankanın anlaşmış olduğu ekspertizler ile ekspertiz raporunun çıkarılarak hesaplanması gerekmektedir. %75’lik finansal destek oranı ekspertiz değeri üzerinden hesaplanmaktadır. Ekspertiz değeri ise almak istediğiniz iş yerinin konumu, yaşı gibi unsurlar hesaplanarak ortaya çıkmaktadır.

İşyeri kredisinden sadece yeni iş yeri alacaklar yararlanabilmektedir. Kredi kullanırken de para cinsi olarak sadece Türk Lirası üzerinden kredi kullanılabilmektedir. Krediden yararlanmak istediğinizde banka kredi üzerinden belirli oranlarda kredi masrafı almaktadır. Bu masrafların yanı sıra BSMV masraf oranı ise %5 olarak belirlenmektedir. İşyeri kredisinden KKDF tahsil edilmemektedir.

Finansbank işyeri kredisi başvurusu
İşyeri almak için başvuracağınız krediye bankanın şubeleri aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Bu kredi ürününe sadece bankanın şubeleri aracılığı ile başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru yaparken de kredi kullanmak için gerekli olan evrakları bankaya beyan etmeniz gerekmektedir. İmza sirküleri, ortakların nüfus cüzdanı, vergi levhası, resmi gazete, oda sicil kaydı gibi evraklar bankanın istediği evraklardır.Ayrıca kredi hakkında merak ettiklerinizi Finansbank hattı olan 0850 222 1 900 numaralı telefondan öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir