Garanti Bankası Elma Hesabı Nedir?

Yatırım amaçlı olarak bankaların ürünlerini kullanmak isteyenler Garanti Bankası elma hesabından yararlanabilirler. Peki, Garanti Bankası elma hesabı nedir?

Garanti Bankası elma hesabı, yatırım yapmak için ayırdığınız nakit parayı değerlendirilmesi için otomatik olarak çalışan bir hesaptır. Bu hesap sayesinde hesaba yatırdığınız paralar otomatik olarak likit fona dönüştürülür. Bu işlem sayesinde paranız sürekli olarak likit fonda değerlendirilmek üzere kullanılır. Alınan fon B tipi likit fondur. Sabah saat 11:30’da hesabınızda olan nakit para üzerinden işlem yapılır ve B tipi likit fon alınır.

Garanti Bankası’nın elma hesabı ürününün avantajlı yönü ise fondaki bulunan paranızı istediğiniz an kullanabilmenizdir. Hesabınıza tanımlı olan çekler içinde kullanabilirsiniz. Çek tahsilatı bulunduğu gün eğer hesabınızda para yoksa çek bedeli fonlardan karşılanır. Bu işlem otomatik olarak yapılır. Bu işlem sadece çekler için değil. Kredi  kartı veya fatura ödeme gibi işlemlerinizde de hesabınızda para olmaması durumunda fonlardan ihtiyacınız olan nakit para karşılanır.

Elma hesabında alt limit 250TL’dir. Bu tutar altındaki tutarlar için tutar hesabınızda nakit olarak görülecektir. 250TL ve altı tutarlarda banka herhangi bir şekilde fon alma işlemi gerçekleştirmeyecektir.

Garanti Bankası elma hesabına sahip olmanız için öncelikle bankadan vadesiz hesap açtırmanız gerekmektedir. Garanti bankası vadesiz hesabınız varsa elma hesabını kolay bir şekilde açabilirsiniz. Elma hesabını bankanın şubelerinden açtırabileceğiniz gibi internet bankacılığı üzerinden de kolaylıkla açabilirsiniz. Ayrıca elma hesabını Garanti Bankası müşteri hizmetleri olan 444 0 333 numaralı telefondan da açtırabilirsiniz. Hem yatırım yapmak hem de yatırımda bulunan paranızı istediğiniz zaman kullanmak istiyorsanız Garanti Bankası elma hesabı ürünü sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir