Garanti Bankası’ndan İhracat Yapan Kobilere Destek Kredisi

Garanti Bankası İhracat yapan KOBİ’lere oldukça yardımcı olan kredi ürünleri sunmaktadır. Bu kredi ürünleri ile ihracat kredileri, fuar kredileri ve dış ticaret danışmanlığı gibi bir çok ürün bulunmaktadır. İhracat yapan bir firma iseniz Garanti Bankası’ndan ihracat yapan kobilere destek kredi ürünlerini incelemenizde fayda vardır.

Garanti Bankası ihracat kredisi
Garanti Bankası ihracat yapan kobilere çeşitli kredi ürünleri sunmaktadır. Bu kredi ürünlerinde faizi belirli dönemlerde ödeyebilir veya sabit bir oran belirleyerek ödeyebilirsiniz. İhracat yapan kobiler yatırım için nakit ihtiyaçlarını karşılayamadığı zamanlarda banka kredilerine başvururlar. Bu krediler uzun vadeli ve kısa vadeli olarak ikiye ayrılabilir. Uzun vadeli krediler genel olarak ihracat yapan firmalar fabrikalarına, ocaklarına kısaca mallarını ürettikleri çalışma alanlarına yatırım için kullanırlar. Makine, teçhizat gibi ürünler alarak daha kaliteli ürün üreterek ihracatlarını artırmak isterler. Bu durumda uzun vadeli krediler kullanılabilir. Kısa vadede kullanılan krediler ise kobilerin acil nakit ihtiyaçlarını çözmeye yöneliktir. Bu kredilerde faiz oranları yüksek olur. Bu yüzden de kredi kısa vadeli tutulur.

Garanti Bankası ihracat yapanlara fuar desteği
İhracat yapan kobilerin en çok dikkat ettikleri ve önemsedikleri fuarlardır. Hem yurt içinde hem de yurt dışında yılın çeşitli zamanlarında dünyaca ünlü fuarlar düzenlenmektedir. Bu fuarlarda firmalar ürünlerini tanıtarak müşteri ağlarını daha da geliştirmek isterler. Tabi ki bu fuarlara katılmak belirli bir bütçe istemektedir. Bu bütçeyi oluşturamayan firmalar ise bankaların kredi ürünlerinden yararlanabilirler. Fuar desteği veren bankalardan biri de Garanti Banksı’dır. Garanti Bankası ihracat yapanlara fuar kredisi vererek daha rahat bir şekilde fuar katılımının gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.Garanti Bankası’nın ihracat yapan kobilere yönelik diğer ürünlerini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir