Garanti’den Eğitim ve Özel Okul Kredisi

Garanti Bankası, Türkiye’nin en büyük ve yaygın bankalarından biri. Bu da bankanın geniş bir müşteri portföyüne hizmet vermek durumunda olmasını sağlıyor. Günümüzde toplumun birçok kesimi için, eğitim en önemli harcama kalemi. Birçok aile diğer harcamalarından kısıp, bütçesini çocukların eğitim ihtiyaçlarına göre ayarlıyor. Ancak tüm ayarlamalara rağmen özel okul ödemeleri birçok ailenin ödeme gücünü aşıyor. Okulların peşin ödemeler için verdikleri indirim oranlarından daha düşük faizlerle kredi kullanımı ise bilinçli velilerin tercihi. Sizlerle, Garanti Bankası’nın geçtiğimiz günlerde duyurduğu “Eğitim ve Özel Okul Kredileri” paketini paylaşıyoruz.

Garanti Bankası Eğitim ve Özel Okul Kredisi Özellikleri

Bankanın bu kredi paketi ile yeni eğitim dönemindeki tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz hedefleniyor. Kampanya kapsamında, 100.000 TL’ye kadar kredi kullanılabiliyor. En uzun vade ise 36 ay olarak belirlenmiş. 3-9 ay vade seçenekleri için %0,95 faiz uygulanırken 9-36 ay vade için bu oran kademeli olarak %1,26 ve %1,29’a çıkıyor. Kredinin kullanımı esnasında tahsis ücreti olarak 95 ilâ 250 TL alınıyor. Sigorta ve vergiler eklendiğinde, kredinin toplam ücreti 140-550 TL arasında değişiyor. Bu da 30.000 TL’lik 36 ay vadeli bir eğitim kredisinin aylık toplam maliyetinin %1,62 düzeyinde olacağı ve aylık taksitlerinizin 1086 TL olacağı anlamına geliyor.

Garanti Bankası Eğitim ve Özel Okul Kredisi Koşulları ve Başvuru
Bankanın bu kampanyası ile diğer tüketici kredilerine göre daha düşük faiz oranı verilerek tüketiciye cazip bir fırsat sunulmuş. Ancak bu kampanyadan yararlanabilmeniz için krediyi kullanacağınız alanı belgelendirmeniz zorunlu tutuluyor. Yani özel okul kredisi için başvuru yaptığınızda, sizden gelir ve kimlik belgelerinize ek olarak okuldan öğrenci belgesi veya özel üniversiteye yeni kayıt yaptıracak olan öğrenciler için ÖSYM’den “Sınav Sonuç Belgesi” isteniyor. Garanti Bankası’nın Eğitim ve Özel Okul Kredileri için internet üzerinden başvuru yapmanız da mümkün. Ön başvurusu olumlu sonuçlanan müşterilerin gerekli belgeleri hazırlayarak şubeye gitmeleri gerekiyor. Başvurunuzu buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir