Garanti’den Emeklilere Özel Kredi

Bilindiği gibi bankalar için kredi faizlerinin en önemli bileşeni, risk unsuru. Emeklilerin aylık sabit gelirlerinin olması, bankaların daha yüksek güven ile daha cazip krediler sunabilmelerinin en önemli sebebi. Garanti Bankası da tüm kamu ve özel sektör emeklilerine yönelik yeni bir kredi hizmeti sunuyor.

Emeklilere Özel Kredi Koşulları
Garanti Bankası, tüm emekliler için maksimum 36 ay vade seçeneği sunuyor. Ayrıca kamu emeklilerinin “üç aylık” maaş almaları da unutulmamış ve 3 ayda 1 ödeme seçeneği de sunulmuş durumda.
%0,95 ile %1,17 arasında değişen cazip aylık faiz oranlarının yanı sıra, sigorta ücretlerinin düşüklüğü de kredinin göze çarpan özellikleri arasında. Bu koşullarda 30.000 TL tutarlı 36 ay vadeli bir kredi dahi kullansanız, aylık maliyet oranı %1,51 yıllık maliyet oranı ise %18,18 düzeyinde kalıyor.

Emeklilere Özel Kredi Başvurusu
Garanti’nin bu kampanyasına başvurmak da çok kolay, zira hiçbir belge istenmiyor. Kredi için gereken belgeleri başvurunuz onaylandıktan sonra tamamlayabileceğiniz gibi, emekli maaşınızın Garanti Bankası üzerinden ödenmesi talimatını vererek geri ödemeleri de otomatik olarak gerçekleştirebilir, şubeye gitmekten kurtulabilirsiniz. Bu noktada kredi başvurularında 72 yaş limiti olduğunu ve hayat sigortasının zorunlu tutulduğunu da hatırlatalım.
Garanti Bankası, uzun yıllardır şubesiz bankacılık alanında yaptığı çalışmalarla belli bir üne kavuşmuş durumda. Bu anlayışın sonucunu emeklilere özel kredide de görebiliyoruz. Kampanyadan yararlanmak için size en yakın Garanti şubesine gidebileceğiniz gibi, internet üzerinden anında başvuru da yapabiliyorsunuz. Başvurunuzu buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir