Genç Bankkart Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Ziraat Bankası genç nüfusa hitap eden yeni bir kart çıkarmış olup adı Genç Bankkart olan bu yeni seçenek pek çok farklı konuda alternatifler sunmaktadır. Bu kartı kullanan kişilerin merak ettiği pek çok farklı konu olsa da bunlar arasından en çok dikkat çekeni Genç Bankkart kredi kartı borcu nasıl ödenir konusu olmaktadır. Bahsi geçen  bu kart ile yapmakta oldukları harcamalara yönelik ödeme yapmak isteyen kişilerin tercih edebileceği pek çok farklı yöntem mevcut olmaktadır.

Genç Bankkart Kredi Kartı Borcu Ödeme İşlemi

Bu kart hali hazırda bir kredi kartı olmamak ile beraber eğer talep edilirse bu özelliği açılmaktadır. Eğer siz de kredi kartı özelliğini açtırdı iseniz bu aşamada bankanız ile beraber bir limit bir de ödeme dönemi belirlemişsiniz demektir. Yapmanız gereken ödeme işlemini belirleyen ise işte süreçler olmaktadır. Limitinize yönelik olarak yaptığınız harcamayı belirlemiş olduğunuz son ödeme tarihinden önce gerçekleştirmek için ise yapmanız gereken işlemler aşağıda detaylı olarak anlatılmaktadır.

genç bankkart kredi kartı borcu ödemesi nasıl yapılır?

Genç Bankkart Kredi Kartı Borcu ATM ile Ödeme

Bu konu ile alakalı olarak tercih edebileceğiniz ilk yöntem bankamatikler olmaktadır. Kendinize en yakın ya da en yakın uygun olan Ziraat Bankası ATM’sine giderek ister dışarıdan para yatırmak yöntemi  ile isterseniz de hesabınızdaki para aracılığı ile işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Genç Bankkart Kredi Kartı Borcu İnternet Aracılığı ile Ödeme

Söz konusu olan gençler olunca tercih edecekleri yöntem de doğal olarak internet aracılığı ile ödeme yapmak olmaktadır. Bu sistem hem çok daha kolay hem de bir o kadar avantajlı olmaktadır. Bunun için ise kullanacağınız iki farklı yöntem mevcut olmakta bunlardan ilki mobil bankacılık uygulamaları diğeri ise internet bankacılığı hizmeti olmaktadır. (https://bireysel.ziraatbank.com.tr/Transactions/Login/)

İkisinde de kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra ise ana menü üzerinden kredi kartları sekmesine gelmeniz gerekmektedir. Buradan da kullanmakta olduğunuz kartı ve de ödeme yapacağınız hesabı seçmek sureti ile ödeme işlemini çabucak tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir