Gittigidiyor Kredi Kartıyla Alışveriş

Günümüzde artan alışveriş çılgınlığı sanal ortamda da sıçramış durumda. Alışverişin birinci adreslerinde olan gittigidiyor kredi kartıyla alışveriş geçen ilk sitelerden biridir. İlk önce kredi kartı daha sonra banka politikaları ardından 3D banka kartlarında da alışveriş kolaylığı sağlayan gittigidiyor her zaman tercih edilen ilk sitelerden olmuştur. Ayrıca sitede taksitlendirme seçeneğinin yanında her türlü promosyonlar da yer almaktadır.

Kendini ve müşterisini 3D secure ile güvene alan bankalar bunu herkese kabul ettirmiş durumdadır. Artık herkes alışverişlerinde bunu kullanmaya başlamış bile. Kredi kart veya banka kart bilgilerinizi girdiğinizde altında 3D seçeneği yer almakta ve çoğu kişi o yolla güvenli alışveriş yapmaktadır. Eğer kartınızdan para çekme gibi sıkıntı olduğundan 3D telefonunuza gelen mesaja ulaşamayacaklarından banka bu yöntemi sevmiş durumdadır. Ayrıca bunu kullanmak istemeyenler için 3D secure sistemini kullanmak istemiyorum linkini tıklamaları  yeterli olacaktır.

Kredi Kartıyla Alışveriş Nasıl Yapılır?

   Öncelikle gittigidiyorda alacağımız ürünü seçtikten sonra karşımıza kapıda ödeme, havale ve kartla ödeme seçenekleri çıkacaktır. Genelimiz kartla ödemeyi tercih ederiz. Öncelikle isim, soy isim adres bilgilerimizi girdikten sonra kart seçeneğini tıkladığımızda kartın üzerinde yazan isim, kart numarası , kartın son kullanım tarihi ve kartın arka yüzündeki son 3 haneli güvenlik kodunu girdiğimizde kartımızda limit bulunduğu takdirde anında alışverişimiz onaylanacaktır. Ancak bir de daha güvenli şekli vardır ki bunun adı 3D secure diye adlandırılır. Bu yöntemi nasıl kullanacağınızı yukarıda belirttik.

Bir de bankalardan daha kartla  güvenli alışveriş yapabilmek için sanal kartlar çıkmıştır. Ki bunlar en güvenilir yoldur. Bu kart elinizde oluşan bir kart değildir. Müşteri temsilciniz veya internet bankacılığınız  bulunduğu takdirde yararlanırsınız. Gittigidiyor’ da bunu desteklediğini belirtmekte fayda var.

Özetlemek gerekirse gittigidiyor da kredi kartıyla alışveriş yapmak hem kolay, güvenli ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşmektedir. Gittigidiyor yanlış kullanıma karşı önerilerde bulunur. Önerileri dinlemenizde fayda vardır. Çünkü kartınızdaki limitte herhangi bir şey olması hem size hemde gittigidiyor fayda sağlamayacaktır. Kartınızın güvenliği için hem sanal kartlar hemde 3D secure yöntemini kullanmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir