Halkbank İnternet Bankacılığı İşlemleri

Teknolojinin yaygın olarak kullanıma başlanması günlük hayatımızda da sıra gelen birçok kolaylık sunmaya başladı. Neredeyse her alan ve sektör de İnternet bağlantılı hizmetler verilmeye başladı. Bankacılık da bu sektörlerden birisi oldu. Geçmiş yıllara göz attığımız da banka hizmetleri için şubeye gitmek saatlerce sıra beklemek zorunda idik. Özellikle çalışan kişiler mesai saatleri içerisinde izin almada sorun yaşıyor ve sürekli işlemlerini ertelemek zorunda kalıyorlardı. Neyse ki üst metinde belirttiğimiz gibi teknolojik etmenler mesai saati kavramından uzaklaştırarak işlemlerimizi kolaylıkla yapmamızı ve zaman kaybı yaşamamızın önüne geçti. Haber içeriğimiz de sizlere İnternet bankacılığı hizmeti sunan bankalardan Halk Bankası işlemleri hakkında kapsamlı bilgi vereceğiz. Sizde Halk Bankası müşterileri arasında iseniz İnternet bankacılığı kullanmıyorsanız, nasıl kullanacağınızı bilmiyor aklınıza takılan detaylara cevap bulmak istiyorsanız haber içeriğimize göz atabilirsiniz.

Halk Bankası İnternet Bankacılığı Avantajları ve Yapabileceğiniz İşlemler

* Hesaplarım; Vadeli ya da vadesiz hesap, maaş hesabı bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

*Kredi Kartlarım; Bireysel ya da ticari kredi kartlarınızı kontrol edebilirsiniz. Hangi harcamaları yaptınız, kredi kartınız da kullanılabilir ne kadar limitiniz var, ödemeniz gereken borç tutarı ve asgari tutar ne kadar gibi tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

*Kredilerim ; Halk Bankası kanalı ile kullandığınız Kobi, esnaf, tüketici, taşıt ya da konut kredisi önemli olmaksızın tüm kredi bilgileriniz bu alanda yer almaktadır.

*Günün haberi (Kampanyalar); Her ay düzenlenen Güncel kampanyaları takip edebilir ve size uygun olan kampanyalara katılabilirsiniz.  Buna ek olarak Halk Bankası basında yer alan haberlerine de bu bölümden ulaşabilirsiniz.

*Ajandam; Belirlediğiniz tarihler için işlemlerinizi girebilirsiniz. İleri tarihli EFT ya da havale işlemlerinizin talimatlarını verebilirsiniz, gerekli olan tüm bilgilerinizi unutmamanız gereken işlemlerinizi not alabilirsiniz ve Halk Bankası İnternet bankacılığı kanalı ile unutma sorunundan kurtulabilirsiniz.

*Halk bank’ta Piyasalar; Döviz kuru, altın kuru gibi piyasalarda ki değişimi takip edebilirsiniz. Bu alanda yatırım yapanlardan iseniz de yatırımlarınızı kontrol etmeniz ve kar zarar oranlarını hesaplamanız kolaylaşabilir.

*Toplam Varlıklar/Toplam Borçlar ; Hesabınız da ne kadar paranız var, paranızın ne kadarlık kısmını kullandınız ya da vadeli hesabınıza eklenen faiz oranı ne kadar gibi nice sorunun cevabı kapsamlı olarak varlıklar bölümünde bankaca düzenlenmekte ve belirtilmektedir.

Halkbank İnternet Bankacılığı
Halkbank İnternet Bankacılığı

Borçlarınızı, kredilerinizi ve daha birçok işlemlerinizi tek bir tuşla ulaşabilirsiniz. Örneğin ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi gibi kredi başvuru işlemlerinizi anında yapabilirsiniz. Size özel düzenlenen kampanya başvuru aşamasını da İnternet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Tabi ki Halk Bankası İnternet bankacılığı işlemleri sadece bu kadar ile sınırlı değil. EFT ve Havale gibi para transfer işlemlerinizi daha düşük maliyetler ile tamamlayabilirsiniz. Şube kanalı ile para transfer işleminize nazaran daha az ek para transfer bedeli ödeyebilirsiniz. Dilerseniz hesabınızdan fatura ödeme işlemlerinizin hepsini tamamlayabilirsiniz. Örneğin telefon faturanızı ödemek için bağlı olduğunuz operatörün bayiliğine kadar gitme sorunundan da kurtulabilirsiniz. Sıraladığımız işlemlerin yanı sıra daha nice işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Halk Bank İnternet Bankacılığı Kayıt Aşaması

Halk Bankası kredi kartı gibi ürün hizmetlere bağlı olarak İnternet bankacılığı sunulmamaktadır. İnternet bankacılığından faydalanmanız için vadesiz hesabınızın ya da vadeli hesabınızın olması gerekmektedir. Aynı şekilde maaş hesabınız var ise, emekli maaşınızı Halk Bankasından alıyorsanız mevcut hesabınıza bağlı olarak İnternet bankacılığı kullanıcılarından olabilirsiniz. Belirtilen hesaplardan en az birini kullanıyorsanız Halk Bankası telefon bankacılığı kanalı ile kayıt aşamasını tamamlayabilirsiniz.

Halk Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Oluşturma

Hesabınıza sizin dışınız da kimsenin ulaşmaması ve maddi sıkıntılar, sorunlar ile karşı karşıya kalmamanız için güvenlik aşamasından şifre kullanılmadan yapılan işlemlere izin verilmemektedir. Sisteme giriş yapmanız için şifrenizi ve müşteri numaranızı bilmeniz gerekiyor. Aksi halde belirttiğimiz gibi sisteme hiçbir şekilde giriş yapamaz ve işlemlerinizi de tamamlayamazsınız.

Şifrenizi ve müşteri numaranızı Halk Bank Diyalog hizmetini 0850 222 0 400 ya da 444 0 400 numaralarını arayarak anında belirleyebilirsiniz. Halk Bank Diyalog hafta içi ya da hafta sonu önemli olmaksızın, mesai saatlerine bağlı kalmadan her gün aktif olarak hizmet vermektedir. Ne zaman ihtiyacınız olur ise anında arayabilirsiniz. Şifre oluşturacağınız diğer bir yol ise Halk Bankası resmi İnternet adresinden geçmektedir. Bankaya kayıtlı cep telefonunuza kısa mesaj kanalı ile şifre iletilecektir.

Halk Bankası İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum

Şifrenizi unuttuysanız yeni şifre için üst metinde belirttiğimiz şifre oluşturma işlemlerinden yararlanabilir ya da İnternet bankacılığı giriş sayfası üzerinden şifremi unuttum butonunu tıklayabilirsiniz. Karşınıza çıkacak ilgili form üzerinde doğru bilgileri yazmanız ve eksik bırakmamanız gerekmektedir. Şifreniz sonrasında yenilenecek ve sizinle paylaşılacaktır.

Halk Bankası İnternet Bankacılığı Güvenlik Basamakları

Özelliklerinden ve avantajlarında da anlattığımız gibi İnternet bankacılığı üzerinden hesabınız da olan parayı yönetebiliyorsunuz. Kötü niyetli kişilerin eline geçmesi hesabınız da bulunan paranın başka kişilere aktarılması ve sizinde maddi sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle işleminiz biter bitmez güvenli çıkış yapmalısınız. Ana sayfayı kapatmanız yeterli olmayabilir. Halk Bankası zaman uygulaması 10 dakikalık süre içerisinde işlem yapılmadığında sistemi otomatik olarak kapasa da işlem sonu güvenli çıkış  uygulamasından faydalanmanız daha iyi olacaktır.

Halk Bankası İnternet Bankacılığı ile zamandan buradan giriş yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir