Hangi Bankada Hesabım Var Nasıl Öğrenebilirim?

Kullanılmayan banka hesaplarına bankaların hesap işletim ücreti kesme hakkı Bankalar Kanunu ile onaylandı. Bu düzenlemeler ile birlikte artık kullanmadığınız bir banka hesabı yüzünden borçlanabilirsiniz. Bu yüzden hangi bankada hesabım var nasıl öğrenebilirim sorusu ortaya çıkıyor.

Sizin isteğiniz ile birlikte bankalardan hesaplar açılabilir. Ayrıca bankaların bazı ürünlerini kullandığınızda da bankalar sizlere vadesiz hesap açmaktadır. Bu durumlarda da bankalarda hesaplarınız olmaktadır. Özellikle bankalarla sürekli işlem yapanların bir çok bankada hesabı olabilmektedir. Son düzenleme ile birlikte kullanılmayan banka hesaplarınızı öğrenip kapatmak istiyorsanız hangi bankada hesabınız varsa öğrenebilirsiniz.

Bankanın bünyesinde açılan ve 180 günü geçmesine rağmen herhangi bir hareket bulunmayan banka hesapları olan hareketsiz hesaplar artık bankalar tarafından tespit edilecek ve ücretler yansıtılacaktır. Zaman aşımına uğramış olan banka hesapları tespit edildiğinde, bu hesabın sahibi olan kişiler banka tarafından aranacak ve 30 günlük bir süre içerisinde bu hesabın kapatılabileceği bildirilecektir. 30 gün içerisinde eğer hesabınızı kapatırsanız banka sizlerden herhangi bir ücret talep etmeyecektir.Ancak 30 gün geçmesi ile birlikte banka kendi hesap işletim ücretini yansıtacaktır. Bu süre geçtikten sonra yansıtılan ücreti ise mecbur ödemek zorundasınız.

Çünkü banka kanunlar çerçevesinde hareket ederek bu ücreti hesabınıza yansıtacaktır.Zaman aşımıza uğrayan hesaplarınızı öğrenmek için buraya tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfa Mayıs 2014 sonuna kadar zaman aşımına uğramış olan hesapları listeleyecektir. Bu sayfada isminizi girdikten sonra tüm bankaları seçmeniz ve sonrasında güvenlik kodunu girmeniz yeterlidir. Eğer zaman aşımına uğramış hesaplarınız varsa bankanın ismi ve hesabın bulunduğu şubenin kodu karşınıza çıkacaktır. Bu bilgiler doğrultusunda banka hesaplarınız ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi Bankada Hesabım Var Nasıl Öğrenebilirim?” üzerine 4 yorumlar

  1. Yapı Kredi bankasına gittim 8 yıldır kullanmadığım hesabımın kapatılamasını istedim Verilen cevap;Yeniden sözleşme yapılıp hesabınız açılacak daha sonra kapatabiliriz.Vatandaşla dalga geçmek buna denir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir