HSBC Kredi Kartı Limit Arttırma

HSBC Bankası’nın kredi kartlarından herhangi birini kullanıyorsanız ve kredi kartı limitiniz sizin için yeterli olmuyorsa HSBC kredi kartı limit arttırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem sayesinde banka sizin kredi kartınızın limitini artıracaktır.

HSBC kredi kartı limit artırma işlemi

HSBC kredi kartınızın limitini artırmak için öncelikle bankanın çalıştığınız şubesine başvurabilirsiniz. Limit artırım talebinizi banka yetkilisine iletmeniz yeterlidir. Sizlerden bir dilekçe istenecek ve limit artırım işleminiz gerçekleştirilecektir. Ayrıca bankanın şubelerine gidecek vaktiniz yoksa başka yollardan da limit artırım talebi verebilirsiniz. Bu yollardan biri internet bankacılığıdır. Bankanın internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra başvurular ekranından kredi kartı limit artırım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu işlemi HSBC müşteri hizmetlerinden de gerçekleştirmeniz mümkün.

Limit artırım işlemi her zaman kabul edilir mi?
Kredi kartının limitini artırmak isteyenlerin bir çoğu bu işlemin hızlı bir şekilde yapılmasını ister. Ancak ne yazık ki işlemler hızlı ilerleyemiyor. Bankaya kredi kartı limit artırım talebinde bulunduğunuzda banka bir risk incelemesi yapmaktadır. Bu incelemede önceki dönemlere ait kredi kartı ödemeleriniz ve gelir düzeyiniz inceleniyor. Bu incelemeye ek olarak başka bankalara ait kredi kartı ödemelerinizde eklenip sonrasında karar veriliyor. Eğer kredi risk raporunuzda herhangi bir olumsuzluk yoksa banka büyük bir ihtimalle kredi kartı limitinizin artırma talebinizi olumlu karşılıyor. Ödemelerinizde sıkıntılar olmuşsa bankanın limit artırma işlemi yapması oldukça zorlaşıyor.

HSBC Kredi Kartı Limit Arttırma” üzerine 16 yorumlar

  1. Düzenli ödeme yaparsan senden iyisi yok ama biraz sıkıştın ödeyemedinmi nakit çekime alışverişe hemen kapanıyor dar zamanda neden yardımcı olmuyorsunuz belki sayenizde düzelcek durumumuz kart limitimiz yeterince düşük bizi nasıl bir gözle görüyorsunuz anlamadım

  2. kartimin limiti 2700 ama 3.500 veya 4.000tele olmasini istiyorum yok olmassa tamamini ödeyip kapatacagim.

  3. cep telefonumuza msj geliyor size özel krediler masrafsız kefilsiz yok kartınızın tamamını ödediğiniz için limit yükselte bilirsiniz iyi güzel tamam diyorum arttıralım sonra şöyle bir msj üzgünüz şu anda baş vurunuzu olumlu değerlendiremiyoruz bizi tercih ettiğiniz için tşkler madem değerlendirmiceksin neden o msjları yolluyorsunuz anlamış değilim

  4. KIREDI kartımı 6aydır düzenli ödüyorum ve limiti 9000 tl arttırılsın istiyorum acil

  5. TELEFONDAN SÜREKLİ OLARAK İLETİŞİMİ SAĞLAMAYI YAPAMIYORUZ.bEKLETİLİYOR.SONRADAN BİZLERE DÖNÜLEREK BİLGİ VERİLMİYOR.LİMİT ARTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM.HARCAMALARIM ARTTIĞINDAN DOLAYI ACİLEN ARTIRMAM GEREKİYOR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir