İdefix Kredi Kartı ile Alışveriş Nasıl Yapılır?

İnternet siteleri üzerinden alışveriş yapma sistemi oldukça sık tercih edilen bir yöntem olmakla birlikte bu konu ile alakalı olarak hizmet veren yerlerden biri de idefix adlı site olmaktadır. Bu site hali hazırda online olarak kitap satışı yapmakta ve söz konusu olan site üzerinden kredi kartı ile ödeme yapmak da mümkün olmaktadır.  Bu sayede oldukça fazla kişi kitap almak istedikleri zaman adı geçen internet sitesini tercih etmektedir.

Eğer idefix adlı siteden kredi kartı ile alışveriş yapmak istiyor isek şu adımları takip etmemiz gerekmektedir:

  1. İlk olarak almak istediğimiz kitapları seçmek sureti ile sepete eklememiz gerekmektedir,
  2. Daha sonra ise sepetimize giderek orada bulunan satın al bölümüne tıklamamız gerekmektedir.
  3. Karşımıza çıkacak yeni ekranda bu alışveriş için kullanma olanağımızın bulunduğu kredi kartlarının listesi ve bu kart ile satın alma işlemi gerçekleştirdiğimiz zaman kaç taksitte ödeyebileceğimize dair bilgiler bulunmaktadır. Söz konusu listenin detayları ise şu şekildedir:
  • Bonus kart ile alışveriş yapma olanağımız bulunmaktadır, bu kart ile alışveriş yaptığımız zaman 2, 4 ve 6 aya kadar vadelerde hiçbir vade farkı alınmazken, 8 taksit olduğu zaman belli oranda bir vade farkı uygulanmaktadır,
  • World kart ile yapılan alışverişlerde yine en çok sekiz aya kadar vade süreleri olmakta ve hiçbir vade farkı da söz konusu olmaktadır.
  • Maximum kartta da sekiz aya kadar vade olanağı bulunmakla beraber yine yalnızca sekiz aylık ödeme sürecinde vade farkı bulunmaktadır.
  • Cardfinans adlı kartla yapılan alışverişlerde vade süresi 2, 4, 6 ya da 8 ay olmakla beraber yine yalnızca sekiz aylık ödemede vade farkı bulunmaktadır.
  • Axess kart da diğer kart ile benzerlik göstermekte ve yalnızca sekiz aylık vade sürecinde vade farkı talep etmektedir.
  • Bu alışveriş sitesinde kullanabileceğimiz diğer bir kart ise Advantage karttır ve bu kart da yalnızca sekiz aylık vade sürecinde bir fark almaktadır.
  1. Son olarak ise kullanmakta olduğumuz kartı seçip gerekli bilgileri de girerek ödeme işlemini tamamlayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir