İpotekli İhtiyaç Kredisi Şartları Nelerdir?

İpotek kredisi kullanarak bir çok avantajdan yararlanabilirsiniz. İpotek etmeyi göze alabileceğiniz bir taşınmaza sahipseniz, kredi kullanımlarınızda ipotekli ihtiyaç kredisi seçeneğini kullanarak düşük faiz ve uzun vadelerden yararlanabilirsiniz. İpotekli ihtiyaç kredisi şartları nelerdir? sorunuza cevabı ise yazının devamında bulabilirsiniz.

İpotekli ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız öncelikle ipotek edebileceğiniz bir taşınmaza sahip olmalısınız. Çeşitli sebeplerden başvuracağınız ipotekli ihtiyaç kredisine ipotek ettireceğiniz taşınmazın gerekli belgeleri yeterli olmaktadır. Banka genelde taşınmazın değerinin yarısı kadar kredi imkanı sunmaktadır. Vade seçeneği olarak da 60 ay ile 120 ay arasında seçenekler değişmektedir. Sahip olduğunuz taşınmazı ipotek ettirerek yüklü miktarda ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

İpotekli ihtiyaç kredisi için şartlar ise ipoteğin konulacağı taşınmazın üzerinde herhangi bir haciz veya ipotek bulunmamalıdır. Eğer varsa kaldırılmalıdır. Üzerinde ipotek konulmasına engel bir durum olmamalıdır. Bu şartların oluşması üzerine taşınmanızı ipotek ettirebilirsiniz.

Bu kredi ürünü sayesinde standart ihtiyaç kredilerine göre daha az faiz ödersiniz. Bunun yanında daha uzun vade seçeneklerinden yararlanarak rahat ödeme imkanı bulabilirsiniz.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Şartları Nelerdir?” üzerine yorum

  1. ipotekli ihtiyaç kredisinde limiti nasıl belirliyorsunuz birde ortak tapu var elimizde bununla kredi alabilirmiyiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir