İş Bank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Paraya gün içerisinde her zaman ihtiyaç duyabiliriz. Bunun dışında acil olarak nakit sıkıntımız olmuş olabilir ve farklı ilçelerdeki ve belki şehirlerdeki kişilere de para göndermek isteyebiliriz. Bu durumlar için de bankalar çalışmakta ve özellikle ATM’ lerden talimat doğrultusunda para çekilmesi konusunda önemli adımlar atılmaktadır. Para çekmek isteyen kişiler ATM’ ler vasıtasıyla para çekebilmektedir. Ancak banka kartımız her zaman yanımızda olmayabilir, bazı durumlarda ise kartımızın içinde para olmayabilir ve yakın çevremizden bize acil para göndermesin talep edebiliriz. Bankalar bununla ilgili bir çalışma başlatmış ve müşterilerin artık cep hesaplarından kolay bir şekilde numara belirterek ATM’ lerden para çekebileceklerini vurgulamışlardır. Bu yol cebe havale olarak bilinmektedir.

iş bank cebe havale
iş bank cebe havale

Sistem son derece basit olarak ilerlemektedir. Cep şubeniz üzerinden ya da internet şube üzerinden para göndermek istiyorsanız, göndermek istediğiniz cep numarasını yazarak para gönderebilirsiniz. Bu sayede, cep telefonu numaranızı ATM’ ye girerek para çekmeniz de mümkündür. İş Bankası’ nı kullanarak cebe havale işlemi yapmak istiyorsanız resmi siteye girmekle işe başlayabilirsiniz. Parayı gönderecek olan kişinin banka müşterisi olması gerektiğinden dolayı, bireysel bankacılığa giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş ise müşteri numaranız ve daha önce almış olduğunuz parolanız ile yapılmaktadır. Şifrenizi girdikten sonra mobil onay seçeneğine tıklayabilir ve para aktarma seçeneğinden kolay bir şekilde para aktarımı gerçekleştirebilirsiniz.

Para aktarma seçeneğinde havale yazan yere girerek, para göndereceğiniz kişinin TC kimlik numarasını girmeli ve ona göndereceğiniz havale miktarını da girmeniz gerekmektedir. Diğer bir detay da cebe havale yapacağınız için elbette para göndereceğiniz kişinin cep numarasını yazmanız gerekecektir. Bütün bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra ilerle tuşuna basıyoruz ve en sonda gerçekleştirmek istediğimiz işlemi onaylayarak karşı tarafa havale işlemi yapıyoruz. Para çekeceğimiz kişi kendisine en yakın ATM’ y giderek TC numarasını yazdıktan sonra, cep telefonuna gelecek olan onay kodunu doğrulayıp parasını çekebilmektedir. Bunun dışında cebe havale yapmak isteyenler İş Bankası’ nın cep şubesini de tercih edebilmektedir. Buradan da menüyü takip ederek para gönderimi yapmanız son derece kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir