İş Bankası Esnafa Destek Kredisi

Türkiye İş Bankası, geçtiğimiz günlerde işletmeciler, tüccarlar ve esnaflar için yeni bir kredi kampanyası başlattı. Banka bu kampanya ile KOBİ’lerin kısa süreli ve düşük miktarlı finansman ihtiyaçlarına düşük faiz ve uzun vade seçenekleri ile karşılık vermeyi hedefliyor. Genel Müdür Yardımcısı Suat İnce tarafından açıklanan verilere göre, mart 2014 itibariyle Türkiye İş Bankası nakdi kredilerde birinci durumda. Bu da kampanyanın yoğun ilgi çektiğini gösteriyor.

İş Bankası Esnafa Destek Kredisi Özellikleri ve Başvuru Koşulları

İş Bankası’nın bu kampanyasından yararlanarak maksimum 36 ay vadeli 100.000 TL’ye kadar kredi kullanmanız mümkün. Kampanya kapsamında dosya masrafı alınmazken, başlangıçta küçük miktarda “peşin komisyon” alınıyor.

10.000 TL ve 12 ay vade için %1,09 faiz oranı uygulanıyor ve 100 TL peşin komisyon alınıyor. Bu da aylık toplam maliyetin %1,30 seviyesinde olması anlamına geliyor. Faiz oranları, vade ve kredi tutarına bağlı olarak %1,12’ye kadar yükselirken peşin komisyon tutarı da 1000 TL’ye kadar çıkabiliyor. BSMV, peşin komisyon tutarına dâhil. Yani ayrıca BSMV alınmıyor. Kampanyadan yararlanmak için üye işyeri hizmeti (POS), kredili ticari mevduat hesabı, şirket kredi kartı veya vadematik adlı ürünlerden en az birine sahip olmanız veya bu ürünlerden birine başvuru yapmanız gerekiyor. İşletmenizi büyütmek veya acil nakit sıkıntınızı gidermek için bu kampanyaya size en yakın Türkiye İş Bankası şubesinden başvurabilirsiniz. Başvuru esnasında bankanın isteyeceği belgeler kuruma göre değiştiğinden, şubeye gitmeden önce müşteri temsilcinizi aramanızı öneriyoruz.

İş Bankası Esnafa Destek Kredisi” üzerine yorum

  1. esnafa destek kredisi diye reklamlar yapılıyor ama şahsım şirket sahibi olarak genç girişimci olmama rağmen bankanızla çalışmaktayım bankanıza ait kredi kartlarım var hiç bir geç ödemem veya asgari yatırma gibi bir problemim yok şirketimde bankanıza ait pos cihazı çalışmakta ancak 5000 lira kredi için bile kırk dereden su getiriliyor ve kefil isteniyor bu nasıl esnafa destek kredisi anlam veremedim başarılarınızın devamını diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir