İş Bankası Şube Kodları Çalışma Saatleri

Türkiye İş Bankası, ülkemizin bankacılık sektörünün adeta “köşe taşı” konumunda olan, sektöre yön veren güçlü bir kuruluş. Türkiye Cumhuriyeti ile paralel olarak, o dönemin ruhu ile kurulan İş Bankası, atılan tohumun ne kadar verimli olduğunu gösterircesine bugün tüm Türkiye genelinde binlerce şube ve ATM’ye sahip. Ağrı’dan Ardahan’a, Edirne’den Edremit’e her yerde karşımıza çıkan İş Bankası’nın şube kodları ve çalışma saatleri ile ilgili pratik bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

İş Bankası Şube Çeşitleri ve Çalışma Saatleri

Türkiye İş Bankası’nın yurt dışında dahi 20’nin üzerinde şubesi var. Bu kadar geniş bir şube ağına sahip olan banka, tüm müşterilerine hizmet verebilmek için bu şubeleri çeşitlendirme yoluna gitmiş. Bu da, İş Bankası’nın farklı çalışma saatleri olmasına sebep oluyor. Bankanın şubelerini klasik, AVM, hava alanı ve üniversite şubeleri olarak ayırabiliriz. Bu şube tiplerinin kendilerine göre farklı çalışma saatleri var. Klasik şubeler, 09:00-12:30 ve 13:30-17:30 saatleri arasında çalışıyorlar. AVM’lerde bulunan şubeler ise öğle saatlerinde de hizmet veriyorlar ve bu yüzden 10:00-18:00 saatleri arasında çalışıyorlar. Cevahir AVM, istisnai olarak 10:00-19:30 saatleri arasında çalışıyor. Türkiye İş Bankası’nın üniversite şubeleri ise 08:30-17:00 saatleri arasında, yani öğle tatili yapmadan çalışıyor. Son olarak bankanın havaalanı şubesinin ara vermeksizin, yani 24 saat açık olduğunu hatırlatırız.

İş Bankası Şube Kodları
İş Bankası’nın yalnızca Türkiye içerisinde dahi 1200’ün üzerinde şubesi bulunuyor. Dolayısıyla bu şubelerden biri ile işiniz olma olasılığı epey yüksek. Bu kadar geniş bir yelpazeyi sizlerle en pratik şekilde paylaşmanın yolunu, yine İş Bankası bulmuş. Zira bankanın internet sitesi üzerinde oluşturulan özel bir uygulama sayesinde detaylı şube araması yapabiliyorsunuz. Çalışma saatlerine veya adresine göre şube aramanıza izin veren uygulama, aynı zamanda şubenin adını yazarak arama yapmanıza da izin veriyor. Bu arabirim üzerinden aradığınız şubeyi bulduğunuzda, şubenin kodunu ve tüm iletişim bilgilerini görüntülemeniz, şubenin yerini harita üzerinde görmeniz mümkün. Türkiye İş Bankası’nın detaylı şube arama ve şube kodu sorgulama arabirimine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir