İzmir Gaz Anlaşmalı Bankalar

Ülkemizde gerek coğrafi özellikleri,gerek deniz kıyısında oluşu,gerekse yaşama koşulları itibari ile en nadide şehirlerinden bir tanesi halini almış olan İzmir ilinde de ikamet etmekte olan bireylerin temel ihtiyaçlarından olan elektrik, su, doğalgaz gibi ihtiyaçları giderebilmek adına kurulmuş olan kurumlar bulunmaktadır. Örneğin ısınma ihtiyaçlarını giderebilmek adına İzmir Gaz adı verilen kurumun hizmetlerinden yararlanmaktadırlar. Hem ön ödemeli olarak hemde kullanıldığı kadar ödeme yöntemiyle çalışmakta olan bu gaz firmasında tercih tamamen bireylere bırakılıyor.

   Peki faturalar nerelere ödenebiliyor?

Tabiki her kullanılan ürünün mutlaka bir kullanma bedeli var. Vergisi var,dağıtım bedeli var,kaçak kullanım bedeli var…Varda var… İşte hemen hemen tüm illerde olduğu gibi izmir ilinde’de her ayın belirli dönemlerinde yapılan faturalandırma yöntemi ile kullandığınız doğal gaz bedelini ödemek durumunda kalmaktasınız. Genellikle ilgili kurum tarafından şehrin belirli bölgelerine kurulmuş olan ödeme noktaları dışında hemen hemen her alanda faaliyet göstermekte olan ve kendini geliştirmek adına birden çok kurum ile fatura ödeme anlaşmaları imzalayan banka kurumlarıda belirli ödeme noktaları olarak yerini almaktadır. İşte bu bankalardan belli başlıları;

*Garanti Bankası

     *Akbank

     *Türkiye Ekonomi Bankası

     *Denizbank

     *İş Bankası

     *Finansbank

     *Yapı Kredi bankası

     *Vakıfbank gibi öncü bankalardır. İlgili finans kurumlarının bir çok ilde şubeleri bulunduğundan ödeme alanlarının bir hayli geniş olması ile hiç bir şekilde ödenememe gibi sorunlar ile karşı karşıya kalmassınız. Banka kurumlarının bazıları gişelerden ve atmlerinden izmir gaz faturası tahsilatı yaparken bazıları ise otomatik ödeme talimatı alma yöntemi ile hizmet verebilmektedir.

Eğer semtinize yakın ödeme noktalarına ulaşım sağlamak istiyorsanız izmirgaz’a ait resmi internet sitesi olan www.izmirgaz.net sitesinden giriş yaparak etrafınızda tahsilat yapmakta olan banka kurumlarını kolaylıkla bulabilir ödemelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir