Kartım Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?

Banka kartlarınız bloke olmuşsa öncelikle bloke olma nedenini bulmalısınız. Daha sonra blokeyi çözmenin yollarını arayabilirsiniz.

Banka hesap kartı veya kredi kartınız bloke olmuşsa bunun bir kaç sebebi olabilir. Öncelikle kartınız kaybolmuşsa ve kullanılmamasını istiyorsanız bloke olacaktır. Bankalara kayıp çalıntı bildirimi verdiğinizde banka kartlarınızı bloke edecektir. Bu durumda kartınızı hiç bir şekilde kullanamazsınız.

Kayıp çalıntı bildiriminin yanı sıra eğer banka borcunuz varsa yine bloke konulabilmektedir. Kredi kartlarında bankanın belirttiği günlerde ödeme yapmamışsanız banka kartınıza bloke koyabilir. Bu durum özellikle takibe veya avukata giden borçlarda yapılmaktadır. 90 günlük ödeme süresini geçirmişseniz banka kartınızı bloke edecektir. Bu durumda kartınızı pos cihazlarında kullanamaz ve ATM’ye taktığınızda ATM kartı yutar. Banka hesabınıza bloke konduğunda da banka hesap kartınızı kullanamazsınız.

Banka kartım bloke oldu ne yapmalıyım?

Kartınızın bloke olma sebebini bulduktan sonra harekete geçebilirsiniz. Eğer borçlardan dolayı kartınıza bloke konmuşsa borçlarınızı ödemelisiniz. Bu durumda bankanın tekrardan kullanım hakkı vermesi kesin değildir. Eğer bir yanlışlıktan dolayı bloke konmuşsa bu sefer bankanın şubeleri veya telefon bankacılığı ile görüşerek blokenizin kaldırılmasını isteyebilirsiniz.

Not: Ziraat genç kart ile ilgili ekstra uygulamalar olabilir yorum kısmından açıkladım bakınız.

Kartım Bloke Oldu Ne Yapmalıyım?” üzerine 3 yorumlar

  1. Duyuru: Çok sayıda “Ziraat banka kartı bloke” oldu şeklinde şikayetler gelmektedir. Özellikle genç kart kullanan arkadaşlardan Ziraat Bankası Genç Kart bloke oldu şeklinde gelen şikayetler üzerine konuyla ilgili yaptığımız araştırmadan şu sonuç çıktı
    1) Kart asgarisini ödemediniz zaman banka hemen bloke koyuyor
    2) Harçlık avans olayı var ki biliyorsunuz onu hemen kart borcunuza v.s banka çekebiliyor orada karışık bir uygulama yapıyor.

    Yapmanız gereken hesabınızda para tutmayın avans mavans herneyse.. Diğer yapmanız gerekende borçlarınızı en azından asgarisini zamanında ödeyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir