Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kredi ürünlerinden yararlanmak isteyenlerin en büyük sıkıntılarından biri kefildir. Çünkü başkasının borcuna kefil olmak isteyen birini bulmak oldukça zordur. Hatta aile içinde de kefil olunacak kişi bulmak zorlaşıyor. Ayrıca kefil olarak bulduğunuz kişininde kredi notunun iyi olması gerekmektedir. Geçmişinde kredi borcu konusunda sıkıntı yaşamış birini kefil olarak gösterseniz de banka onaylamamaktadır. Bu durumda insanların aklına kefilsiz kredi veren bankalar hangileri sorusu geliyor.

Kefilsiz kredi veren bankalar olarak bir sınırlandırma yapamayız. Çünkü artık bankaların çoğu özellikle ihtiyaç kredilerinde kefil talep etmemektedir. Durum böyle olunca hemen hemen her banka kefil istemeden kredi onaylamaktadır. Burada sizin kredi notunuz iyiyse zaten bankalar sizlere anında kredinizi verecektir. Kefile ihtiyaç duymayacaksınız.

Konut veya araç kredisi gibi kredi ürünlerinden yararlanmak istediğinizde kefil isteme durumu daha yaygındır. Kefilsiz kredi veren bankalar konut ve araç kredilerinde meblağ büyük olduğu için kredi notu iyi kefillere ihtiyaç duyabilirler. Tabi bu da sizlerin kredi notunuza bağlıdır. Kredi notu ve geliri iyi olanlar kefilsiz konut veya araç kredisi kullanabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir