KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi Almak

Kredi notu kötü olanların en çok yakındıkları kredi çekememektir. Ayrıca bir dönem ödeme sıkıntısı çekmiş ve daha sonra gelirinin artmış olmasına rağmen kredi notu engeline takılanlar mevcut. KKB kredi sicili kötü olana kredi almak ise aslında imkansız değildir.

Kredi notu düşük olana kredi almak için öncelikle kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştirmelisiniz. Kredi notunuzu bilmek hangi risk grubunda olduğunuzu bilmektir. Bankaya kredi için gittiğinizde kredi notunuzun düşük olduğunun farkında olduğunuzu belirtmeniz banka tarafından olumlu karşılanacaktır. Sizler bankaya gittiğinizde ihtiyacınızı ve engellerinizi doğru bir şekilde ifada ederseniz bankada sizlere doğru çözümler sunacaktır.

KKB sicili düşük olana kredi veren bankalar, genel olarak kişiden teminat istemektedir. Bu durumda ise ipotek ile kredi çekme imkanı doğmaktadır. Ev, araba, arsa, iş yeri gibi mal varlığınız var ise, bu mal varlıklarına banka tarafından ipotek konulmasına izin verirseniz banka kredinizi onaylayabilir. Çünkü banka, risk durumunuza karşı verdiğiniz teminata bakarak kredi onaylama işlemi yapabilmektedir. Bu durum sadece sicili kötü olanlar içindir. Takibe girmiş kişilerin bu yolla dahi kredi alamaz.

KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi Almak” üzerine 2 yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir