Konut Kredi Faizleri 0,90′ ın Altına İnen Banka Var Mı?

Vatandaşların ev alırken çok zorluk çekmesi ve konut kredisi faiz oranlarının son derece yüksek olması sebebiyle devlet ve bankalar anlaşma yoluna giderek konut kredi faizlerini düşürme yolunca önemli adımlar attı. Bu görüşmelere göre birçok banka konut kredilerindeki faiz oranlarını düşürdü. Hal böyle olunca ev almak isteyen, ancak faiz oranları sebebiyle bu duruma çekinceli yaklaşmakta olan kişiler de konut kredisi alma yoluna gitti.

Konut Kredisi
Konut Kredisi

Herkesin bildiği gibi konut kredileri faiz oranları yüksek ve krediyi elde etmek için elinizde peşinat olması gereken kredilerdir. Büyük şehirlerde ev fiyatlarının yüksek oluşu da vatandaşların ev almaları yolundaki en büyük engeldir. İnsanlar kira öder gibi ev sahibi olabilecekken, değeri hesaplandığında neredeyse almış olduğu evin çeyreği kadar kredi faizi ödemek istemezler. Üstüne bir de peşinat biriktirme işi söz konusu olduğunda, bu oldukça can sıkıcı olabilir ve kişileri de maddi anlamda zorlayabilir.

Konut kredilerindeki faiz oranlarının düşmesiyle birlikte, artık vatandaşlar düşük faiz oranlarından kedi alabilecekler. Bu faiz oranlarının %1 oranına düşmesi vatandaşları çok sevindirmişken, daha fazla düşüp düşmeyeceğini merak eden vatandaşlar için de kredi faiz oranlarını tekrar derledik.

Konut Kredi Faizi 0,90 ın Altına İnen Banka

Halkbank, hesaplı evim kredi kampanyasıyla birlikte kredi faiz oranını 0,80 tl’ ye düşürmüş olan bankalar arasında yer alıyor. Ayrıca, Vakıfbank’ ın Sarı panjur kredisinde de belirlenmiş lan faiz oranı 0,80′ dir. Bunun dışında Ziraat Biz kampanyasında konut kredisi faiz oranları 0,8 civarındayken, Denizbank’ ın en uyguna özel konut kredisi kampanyası sayesinde ise 0,91 tl’ den konut kredisi almanız mümkün. Aynı zamanda minimum vadeler 3 ayken maksimum vadeler de 120 ay olarak dikkat çekiyor. Konut kredisi faiz oranları 1,25′ e kadar çıkıyor. HSBC’ de Mortgage kredisi ile birlikte 1,25 tl’ lik bir faiz oranına sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir