Kredi Borcu Biten Aracın Rehin Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır

Aracınıza eğer bankaların araç kredisi ile sahip olmuşsanız, aracınızın üzerinde bankanın rehini vardır. Aracınızın üzerinden bulunan bu rehin, sizin aracınızı satmaya engel teşkil eder. Ancak araç kredinizi bitirdikten sonra banka rehinini kaldırabilirsiniz. Peki, kredi borcu biten aracın rehin kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Araç üzerindeki banka rehini kaldırmanın eski ve yeni yöntemi vardır. Eğer aracınıza eski yöntem ile rehin konulmuşsa noterden rehin kaldırma yazısı alınması gerekmektedir. Bu işlemi yapmak için banka kendi çalıştığı noterliğe sizi yönlendirecektir. Noter aracılığı ile rehin kaldırma yazısı aldıktan sonra trafik tescile gidilip ruhsat üzerinden rehinin kaldırılması gerçekleşecektir.

Araç rehini kaldırma işleminde yeni sisteme göre ise hiç bir yere gitmenize gerek kalmamaktadır. Yeni sisteme göre bankalar rehini kendi sistemlerinde kaldırabilmektedir. Banka sisteminden aracınızın üzerindeki rehini kaldırır ve ruhsatınıza anında işlenir. Bu işlem hızlı bir şekilde işlemektedir. Noter masrafı olmasa da bu işlem de banka ücret almaktadır. Bankalar yeni sisteme göre rehin kaldırma işleminde ortalama olarak 100TL gibi bir ücret talep etmektedir. Sizlere araç kredinizin borcunu bitirmişseniz buradaki yazılanlara göre aracınızın üzerindeki rehini kaldırabilirsiniz.

Koç Fiat Kredi Rehin Kaldırma

Koç Fiat Kredisi Nedir? Koç Fiat Kredisine nasıl başvurabilirim? Koç Fiat Kredi Rehin Kaldırma işlemleri nasıl yapılır?

Koç Fiat kredisi çektiğiniz aracınız üzerindeki rehini kaldırmak için yapmanız gerekenler ise, borcunuzun tamamen bitmesini beklemektir. İsterseniz, ilerleyen dönemlerde borcunuzu vadesinden önce toplu olarak kapatabilirsiniz veya borcunuzun taksitlerinin sonlanmasını beklersiniz. Her iki türlü de rehini kaldırabilirsiniz. 0212 337 08 00 numaralı telefondan Koç Fiat Kredi  Müşteri İlişkilerini arayarak; kalan borç bilginiz ve rehin kaldırma işlemleriniz ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Koç Fiat Kredisi kullanarak satın aldığınız aracınızı kullanım hakkı size aittir. Ancak, borçlarınız tamamen sıfırlanana kadar, aracınız kredi kullandığınız satıcı tarafından rehin altına alınır. Aylık kredi ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız durumunda bir sıkıntı yok demektir.

Kredi Borcu Biten Aracın Rehin Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır” üzerine 5 yorumlar

  1. Merhaba 2013 temmuz ayında fiat markalı fiorino araba aldım 48 ay vadeli aldım 6 ay taksit ödedim ama 2 gün önce kalan bütün borcunu kapatttım arabanın borcu yok ama rehini nasıl kaldıracam krediyi koç finanstan kullandık.Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

  2. Kredili aldığım aracımın tüm taksitlerini kapattım. Ancak banka geçikmiş konut ve yapılandırma taksitlerini ödemeden rehini kaldırmayacağını bildirdi onlarıda ödedim. Sonra konut için dask yapılmadan kaldırılmayacağını söylediker onuda yatırdım hatta vadesi gelmemiş kanut ve yapılandırma taksitlerinide yatırdım. Bu sefer kefil olduğum kardeşimin araç taksidini bahane ettiler ama onda geçikme yoktu. Sonrada araçına kefil olduğum sncak kredi kartına kefil olmadığım kardeşimin kart borcu bahane edildi ama ondada gecikme yoktu . Şimdide vadesi gelmemiş 4 yaprak çekimin tamamının hesaba yatırılmadan. Araç rehnimin kaldırmayacaklarımı söylüyorlar ( galiba popomla balık tutup tutmayacağımı test edecekler) bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yardımmmmmm

  3. 35 LZ 582 PLAKALI ARACIMIN REHİN KALKMASI İÇİN MÜRACAAT OLMUŞ İDİ.HENÜZ REHİN KALDIRMA YAZISI ULAŞMADI.

  4. 34ej0090 plakalı aracım kredi tutarının tamamen ödedim lütfen rehin kaldırma yazısını tarafıma iletmenizi rica ederim saygılarımla iyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir